Мер Полтави пообіцяв за добу знайти компроміс з учасниками акції «3 гривні без корупції»

Автобуси учасників акції «3 гривні без корупції» біля Полтавської міськради Автобуси учасників акції «3 гривні без корупції» біля Полтавської міськради | Фото Яна Пругла

Олександр Мамай зустрівся із перевізниками, які хочуть працювати на маршрутах, та пообіцяв знайти рішення проблеми до 12 години 20 квітня

Сьогоднішня ранкова штовханина після засідання виконкому Полтавської міськради трохи відтермінувала заплановану на 11 годину зустріч між учасниками акції «3 гривні без корупції» та міським головою Полтави. Вже в обідній час така зустріч все-таки відбулася. Делегати перевізників після завершення переговорів повідомили, що міський голова пообіцяв вирішити проблему до 12 години 20 квітня. Після цих запевнень вони прибрали свої автобуси з-під стін міської ради, які стояли там із самого ранку. Один із організаторів акції Сергій Чередніченко повідомив, що міський голова пообіцяв зустрітися із перевізником Юрієм Лупаєнком:

— Це ще раз свідчить про те, що транспортною галуззю керує не управління виконкому, а Юрій Лупаєнко, разом із Олександром Мамаєм. Якщо рішення не буде прийнято до обіцяного нам часу, то перевізники відновлять блокування міськради.

Суперечка Андрія Ляміна та Сергія Чередніченка (2017.04.19) Суперечка Андрія Ляміна та Сергія Чередніченка

Суть вимог перевізників — демонополізувати ринок і надати їм маршрути. Щодо готовності до тарифу в 3 грн, то, за нашою інформацією із надійних джерел, суть акції кожен із перевізників розуміє по-своєму. Хто має свої транспортні засоби, той хоче отримати свій маршрут з тарифом в 4 грн, за який би він відповідав. При цьому окремі перевізники повідомили, що «Рута», яка їздить по 3 грн за квиток, привозить після зміни максимум 400 гривень, а це не влаштовує власника транспортного засобу.

Олександр Мамай після зустрічі повідомив, що вартість проїзду в 4 грн (узгоджена Антимонопольним комітетом) — це також замало, адже, для прикладу, у Європі проїзд коштує 2 євро. Із тими перевізниками, які зараз обслуговують пасажирів на маршрутах міста, підписано тимчасову угоду, яка діятиме 4 місяці, до рішення конкурсного комітету.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»