Медзакладам Мачухівської громади ДТЕК Нафтогаз передав нове обладнання

19 жовтня медпрацівники Мачухівської громади приймали від ДТЕК Нафтогаз подарунки — необхідні медичні прилади для діагностики. Серед них — електрокардіографи, прилади для виміру внутрішньоочного тиску, дороговартісні гемоналізатори, дитячі ваги.

За словами завідуючого Калашниківською амбулаторією Володимира Гонтаренка, всі керівники медзакладів громади попередньо обговорили потреби амбулаторій і ФАПів громади в обладнанні. За списками зробили запит до сільської ради, а голова ОТГ Валерій Білокінь у свою чергу звернувся до ДТЕК Нафтогаз.

Завідуючий_Калашниківською амбулаторією Володимир Гонтаренко Завідуючий_Калашниківською амбулаторією Володимир Гонтаренко

— Ми дійшли висновку, що нам потрібна саме така апаратура. Для Полузір’я взяли стабілізатор, який дозволить організувати роботу стоматолога. Для Кованчицького і Плосківського ФАПів — по електрокардіографу. Вони дозволять на місці, не посилаючи людей до Полтави чи Мачух, зробити кардіограми, — пояснює завідуючий Калашниківської амбулаторією.

Лікарі громади зауважують, що нове обладнання дозволить швидко діагностувати й інші хвороби.

— Для жителів Полузір’я проблема глаукоми стоїть дуже гостро. Близько 50% хворих навіть не знають, що мають такий діагноз, втрачають зір і практично стають інвалідами. Але тепер в амбулаторії є апарат для вимірювання внутрішньочного тиску. Це потрібна процедура. Я б рекомендував, особливо старшим людям, регулярно проходити обстеження очей, — додає Володимир Гонтаренко.

Завідуючі амбулаторіями та ФАПами Мачухівської ОТГ Завідуючі амбулаторіями та ФАПами Мачухівської ОТГ

Калашниківська амбулаторія отримала нові дитячі електронні ваги. Вони були давно потрібні, бо до того місцеві медики користувалися старими, що вже відпрацювали своє.

Дитячі ваги Дитячі ваги

Електрокардіограф Електрокардіограф

Клеми від електрокардіографа Клеми від електрокардіографа

Прилад для виміру внутрішньоочного тиску Прилад для виміру внутрішньоочного тиску

Тонометр Тонометр

Голова громади Валерій Білокінь відзначає, що оснащення медзакладів громади необхідною апаратурою стало можливим завдяки стратегічному партнерству з ДТЕК Нафтогаз. Вартість усього подарованого обладнання — 300 тисяч гривень.

— Приміщення наших амбулаторій перебувають у досить непоганому стані, але технічне забезпечення могло б бути й кращим. Сьогодні амбулаторії отримали пристрої, які дають змогу швидко робити аналізи, діагностику різних захворювань. Щороку ми отримуємо якісь подарунки від ДТЕКу, а цього року — ще й рентну плату. І ми вже визначаємо пріоритетні напрямки на наступний рік, — пояснив Валерій Білокінь.

Голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь Голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь

Програма соціального партнерства між газовидобувним підприємством і сільською радою на 2018 рік складає 2 мільйони 500 тисяч гривень. Представник ДТЕК Нафтогаз Олександр Шевельов розповів, що за ці кошти вони вже втілили багато спільних із громадою проектів:

— Ми профінансували продовження ремонту будинку культури в Калашниках, закупівлю медичного обладнання для амбулаторій громади та відремонтували дороги в Мачухівській ОТГ. Наступного року плануватимемо проекти, які є пріоритетними для громади й потребують фінансування.

Представник ДТЕК Нафтогаз Олександр Швельов Представник ДТЕК Нафтогаз Олександр Швельов

Нагадаємо, з початку 2018 року рента від ДТЕК Нафтогаз поповнила бюджет громади на 5 мільйонів 330 тисяч гривень. Завдяки децентралізації Мачухівська ОТГ отримує 60% рентних платежів, які ДТЕК сплачує Полтавщині.

Прес-служба Мачухівської ОТГ