Медики Полтави вважають, що інваліду достатньо одного підгузка на добу для задоволення природних потреб

Підгузок для дорослої людини Підгузок для дорослої людини | Фото: healthnadvise.com

Медико-соціальна експертна комісія не може регламентувати кількість необхідних «памперсів» для однієї людини-інваліда, тому в поліклініках видається по одному підгузку на добу.

До редакції «Полтавщина» надійшов лист, у якому автор скаржиться на те, що в Полтавських поліклініках медичне забезпечення інвалідів надається не в повному обсязі. Медики видають безкоштовно лише половину підгузків від необхідної кількості.

На жаль, номер та адресу медичної установи автор листа не вказала, але зазначила що поліклініка знаходиться у мікрорайоні Половки. Тож пошуки звузилися до комунального закладу «Центр первинної медико — санітарної допомоги» № 1, яка знаходиться на вулиці Великотирнівській, 29/2.

Олена Обуховська, заступник головного лікаря центру, повідомила, що «памперси» є в наявності і інваліди забезпечуються ними в необхідній для них кількості.

До того ж, згідно з сертифікатом на підгузки, їх поглинальна можливість — більше 2 літрів на добу. Такий об’єм навіть перебільшує добову норму виділення сечі. Тобто, 1-го памперсу на добу повинно бути достатньо.

За словами Олени Обуховської, точних нормативів по кількості забезпечення підгузками не встановлено, офіційного наказу не має. Лише з 2014 року почали виділятися безкоштовні «памперси». Якщо вказано в індивідуальній програмі реабілітації інваліда, що він потребує такого забезпечення, то відповідно родичі чи опікуни можуть його отримати.

Медико-соціальна експертиза встановлює чи потребує людина відповідного забезпечення медикаментами та підгузками. Оскільки регламентуючих документів немає, то МСЕК не вказує скільки конкретно підгузків на добу потребує людина. Тому, залежно від фінансування та кількості осіб, які знаходяться на обліку, кожного місяця до медзакладу надходить 30 «памперсів» для однієї особи.

— На 2017 рік кількість людей з обмеженими можливостями, які потребують забезпечення памперсами, становить 68. Також 12 осіб забезпечуються калоприймачами і двоє сечоприймачами, — розповіла Олена Обуховська.

Також заступник головного лікаря розповіла про прикрі випадки, коли підгузки отримуються для потреб людей з обмеженими можливостями, але потім отримані «памперси» продають через сайти оголошень.

Нагадаємо, що у липні «Полтавщина» повідомляла про те, що в аптеках зник безкоштовний інсулін, який необхідний для діабетиків.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»