Медичний туризм по-полтавськи з весною набирає обертів

Апітерапія

Пасічники слідкують за останніми моднимии трендами і активно переймають медичний досвід колег. Зокрема, поляків, які вже не перший рік лікують людей бджолами. Хоча у лікуванні залучені комахи, воно є абсолютно безпечним і безболісним, бо прямого контакту з маленькими трудівницями немає. В залежності від планів самих пасічників, розміри апібудиночків бувають різними – починаючи від одноліжкового і закінчуючи будиночком для досить великої компанії або родини. Це певним чином впливає і на ефект від лікування, бо в маленьких будиночках аромат бджолопродуктів відчувається сильніше, а відповідно і полегшення для пацієнтів приходитьраніше. Наразі процедури апітерпії недалеко від міста надають на пасіці туристичного комплексу “Глухомань” (Нижні млини) у Петрівці (Полтавський район) та Петрівці (Чутівський район).

СПА процедури в Полтавських готелях

Витончені східні спа-процедури стали доступні і полтавцям. Один з популярних релакс-центрів знаходиться в Копилах. Попит на СПА-процедури високий цілий рік, тому місця потрібно бронювати заздалегідь. Вартість номера на двох осіб стартує від 1500 гривень.

Цілюще джерело з водородною водою яка виліковує гастрити

Всього за 50 кілометрів від Полтави, в урочищі Попова балка, розташоване маловідоме джерело з цілющою водородною водою. Коли до нього підійти на близьку відстань, можна відчути стійкий аромат “тухлих яєць”, що свідчить, що вода насичена водородом. Пити її можна лише затамувавши подих або щільно прикривши хустинкою носа. Проте, радянські медики свого часу його дослідили та дійшли висновку, що його вода лікує виразку, гастрити та інші захворювання шлунко-кишкового тракту. Значне покращення пацієнти відчували вже через місяць, якщо вживали воду регулярно. Найкраще це робити зранку натщесерце невеликими дозами біля самого джерела, бо якщо воду транспортувати, то через деякий час вона втрачає всі цілющі властивості. І головне, лікування є абсолютно безкоштовним.

Іппотерапія – катання на конях

Дістатися до здоровʼя верхи на коневі пропонують у Супрунівці, Нижніх млинах та Нижніх рівнях. До речі, у Європі це вважається найпопулярнішим методом оздоровлення інвалідів, дітей, які страждають на ДЦП. Унікальність іппотерапії ще й в тому, що вона є найкращим методом саморегуляції організму. В деяких випадках може стати альтернативою медикаментозного лікування і поєднується з іншими медичними практиками.

Медичний туризм на Полтавщині продовжує набирати оберти, але досі залишаються доступні і навіть безкоштовні методики лікування. Кожен сам може вибрати відповідно до своїх вподобань і ресурсних можливостей.

Юлія Самозвон.

Читайте більше про полтавський туризм