Матковський — про взаєморозуміння із Мамаєм, «прослуховування» Шевченка та контакти із «Свободою»

Андрій Матковський не збирається разом із фракцією БПП складати мандат, знаходить компроміси із «Свободою», вважає Михайла Шевченка непричетним до «подій біля арки», порозумівся із Олександром Мамаєм та шукає контактів з колегами у Києві

Голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Андрій Матковський сьогодні поїхав до Києва. Дорогою до столиці він відповів на кілька запитань «Полтавщини». Першим пунктом він повідомив, що депутати від фракції складати свої мандати не збираються, а фракція шукає компроміси із колегами:

— Я вчора зустрівся із колегами, депутатами-протестувальниками і з тими людьми, які називають себе «громадськими активістами». Я зрозумів, що із депутатами є спільна позиція, є можливість зняти проблему. Ми готові проголосувати за мораторій на МАФи, готові прийняти рішення по арці «Газетного ряду», тим більше, що депутати фракції «БПП» ніколи не голосували за якесь будівництво, згідно із документами ФОП Степаненко повинен реалізовувати там друковану продукцію, зі збереженням проходу. Якщо він самовільно порушив умови, то нехай і несе відповідальність…

Він також прокоментував вимогу протестувальників — звільнити першого заступника мера Михайла Шевченка:

— Якщо у будь-кого є докази його причетності до охоронної фірми «Скорпіон-2016», до ФОП Степаненко, до подій в арці, то нехай оприлюднюють це і передають в правоохоронні органи, адже Михайло Шевченко не фігурував і не фігурує в цій справі, навіть у якості свідка. Я знаю, що наші телефонні розмови прослуховуються. Якщо правоохоронні органи мають докази цих зв’язків, то ми протягом 24 годин ініціюємо питання звільнення першого заступника. Але я впевнений, що він не причетний до цього. Навпаки, ми відслідковуємо з боку певних політичних сил штучне нагнітання конфлікту навколо нього. Наприклад, як в публічний простір «вкидалася» певна інформація про начебто якісь слова Шевченка і таке інше. Я знаю, що він звернувся з цього приводу до суду. Тому ми найперші зацікавлені у правді, а не в замовчуванні чи перекручуванні фактів.

Андрій Матковський, як сказано вище, наразі перебуває у Києві, був в стінах парламенту. А нардеп Сергій Каплін на своїй сторінці у Facebook не без сарказму повідомив, що Матковський поспіхом шукає зустрічі із керівництвом парламентської фракції. Ми запитали у нього, чи не пов’язана ця поїздка із вчорашньою заявою обласної парторганізації «БПП «Солідарність» щодо відкликання депутатів міської фракції партії.

Андрій Матковський у Верховній Раді | Фото з Facebook Сергія Капліна Андрій Матковський у Верховній Раді | Фото з Facebook Сергія Капліна

— У нас триває діалог із колегами, як з центрального керівництва, так і з обласної організації, яких ми поважаємо, — повідомив Андрій Матковський. — Наше бачення ситуації — спільне. Мені, просто як людині, здається, що є намагання відвернути конфлікт від Полтавської ОДА, від обласної організації. Але намагання вийти із конфлікту — у нас спільне. Ми контактуємо із колегами із фракції ВО «Свобода», про що просили нас колеги із обласного керівництва. Голова фракції Юліан Матвійчук та депутат Вадим Ямщиков зустрічалися із нами. Ми усі «видихнули», нормально поспілкувалися, вже без криків, матів та образ, які я чув після проведення нашої партконференції. Наша спільна позиція — потрібно мирно виходити із ситуації… Щодо відкликання наших депутатів, то це справа наших виборців і більше нікого. Гості із інших областей нехай краще контролюють свої міські чи селищні ради. По закону «Про місцеве самоврядування» є три причини для нашого відкликання, але ми відвідуємо усі сесії, не виходимо із фракції, ми регулярно звітуємось перед виборцями, чого можна побажати й депутатам з інших фракцій. Хочу нагадати, що у другому турі за мене проголосували 32 тисячі полтавців. А наша політична сила набрала більше, ніж усі наразі опозиційні сили. Тож якщо хтось, замість наших виборців, збере 100 підписів за наше відкликання, то наші виборці зберуть 300 підписів за нас. Якщо 300 проти нас, виборці зберуть 5000. Якщо проти нас 5000, виборці зберуть на нашу підтримку 10000.

Свого часу, під час виборів мера, Андрій Матковський гостро критикував і тодішнього, і нинішнього міського голову Олександра Мамая. На тлі політичної кризи ми запитали про їхні стосунки на день сьогоднішній.

— На тлі емоцій у місті, і особливо, вибачте, «бардака» у країні, у нас є спільне бачення, що Полтаві потрібен мир. І таке прагнення є як у моїх виборців, із якими я спілкуюся, так і у його виборців. Це повинні зрозуміти і певні націоналістичні організації, особливо з інших областей України.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»