Мандрівний проект «Ukraїner» розпочав публікацію відеосюжетів з експедиції Полтавщиною

Минулого листопада мандрівники Богдан Логвиненко, Павло Пашко, Дмитро Охріменко, Тарас Ковальчук, Сергій Коровайний, Наталія Панченко та Ірина Земляна їздили Полтавщиною у пошуках цікавих людей, яких варто відкрити для України. Тепер вони показують результати подорожі.

«Ukraїner» — туристично-експедиційний медіапроект, спрямований на нове відкриття України: культури регіонів, активних творчих людей, ефективних локальних спільнот та іншого. Масштабна експедиція охопить усі 16 регіонів — від Закарпаття, Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.

Ідея проекту належить блоґеру та письменнику Богдану Логвиненку, мандрівнику, який відвідав понад 50 країн світу. Він певний час проживав за кордоном і думав, як бути корисним Україні. На його думку, велика проблема — нездатність українців загорнути цікавий і якісний продукт у привабливу упаковку. Спочатку була ідея за результатами мандрівки створити цікавий туристичний путівник. Але згодом це переросло у щось набагато більше.

Основні пункти експедиції Полтавщиною Основні пункти експедиції Полтавщиною

Учасники проекту та Ірина Земляна у дорозі | Фото Наталки Панченко Учасники проекту та Ірина Земляна у дорозі | Фото Наталки Панченко

Перед подорожжю Полтавщиною до мандрівників у складі Богдана Логвиненка, Дмитра Охріменка та Сергія Коровайного приєдналася і наша землячка — Наталка Панченко — відома у Варшаві представниця української діаспори. Коли мандрівники планували експедицію, то написали їй, оскільки Панченко родом з нашої області. Наталка відмовилася, але чим більше допомагала «українерам» з контактами, тим більше розуміла, що має бути з ними:

— Те, що мені найбільше подобається у проекті — можливість творити, — зізнавалася Наталка під час інтерв’ю «Громадському ТБ. Полтава». За словами Панченко, найцінніше у проекті — люди, з якими вони познайомилися у подорожі.

З учасниками Академії Лідерства у селі Олефірівка З учасниками Академії Лідерства у селі Олефірівка

Українери у селі Баранівка Шишацького району Українери у селі Баранівка Шишацького району

Дядько Валерій — один з героїв проекту на Полтавщині | Фото Ukraїner Дядько Валерій — один з героїв проекту на Полтавщині | Фото Ukraїner

Яхтсмен Василь з Горішніх Плавень | Фото Ukraїner Яхтсмен Василь з Горішніх Плавень | Фото Ukraїner

Наразі на сторінках «Ukraїner» у соцмережах та Youtube опубліковане перше відео про Полтавщину. Воно показує область з квадракоптеру. Серед відомих локацій регіону потрапили: 

  • Музей гончарства в Опішні, заснований найстарішою династією гончарів в Україні;
  • Полтавський краєзнавчий музей — одна з перших будівель у стилі українського архітектурного модерну);
  • Центр хасидизму у Гадячі — одне з найбільших в Україні місць паломництва хасидів;
  • Великі Сорочинці — одне з найвідоміших сіл, де щоліта проходить найбільший в Україні ярмарок;
  • Корпусний сад у Полтаві — найпопулярніше місце зустрічей.

Відео вже набрало понад 2100 переглядів на Youtube і 73 тисячі — на Facebook

Тепер медіапроект «Ukraїner» (http://ukrainer.net) випускатиме результати експедиції Полтавщиною — історії про цікавих людей, з якими вдалося зустрітися мандрівникам.

Роман ПОВЗИК, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»