Мамай може запропонувати посаду секретаря міськради Нестулі або Матвійчуку — останній хоче гарантій

Світлана Нестуля та Юліан МатвійчукСвітлана Нестуля та Юліан Матвійчук | Фото Миколи Лисогора

Міський голова Полтави повідомив, кого він готовий висунути на посаду секретаря міської ради, один із кандидатів прокоментував цю пропозицію

Після сесії Полтавської міськради 31 серпня, на якій депутати 22 голосами звільнили секретаря Оксану Деркач, і яку не визнав міський голова Олександр Мамай питання компромісної фігури на цій посаді набуло особливої ваги.

Сьогодні, після завершення засідання погоджувальної ради, міський голова поділився своїми думками з цього питання:

— Що стосується Оксани Деркач. Наразі вона перебуває у відпустці, має право. Вона днями вийде із цієї відпустки. Можливо, вона поєднала свою відпустку із усіма цими подіями. Тому що, оці дядьки, які приходять до секретаря міської ради і пломбують кабінет, коли міського голови немає на роботі, і знають, що я не можу стати на захист, то це, я думаю, аморально. І брати «ізмором» секретаря міської ради — це теж аморально. Тому секретар міської ради сьогодні є. Якщо буде зачитаний новий депутат, який стане на її місце, вона зобов’язана сама звільнитися. Я так вважаю. Якщо сама не звільниться, то тоді потрібно ставити кабінку і звільняти. Хоча, я вже розказував, колапс у міській раді, такого ще не було в інших містах нашої країни. Як це правильно робити — ніхто не знає. Якщо по закону, то зайшов новий депутат. На наступну чергову сесію я повинен внести пропозицію, щоб її звільнити таємним голосуванням. Якщо я не вніс, то на наступну чергову сесію депутати повинні внести, щоб її звільнили. Якщо навіть буде 22 голоси, я можу заветувати. Це колапс. Будемо ми це робити у міській раді? Не будемо.

Окрім цього він повідомив, що стосовно нової кандидатури, то він веде переговори із усіма фракціями, але нової кандидатури ще не має:

— У мене особисто є дві кандидатури, але я цього ще не робив, можливо, вони тільки через вас дізнаються. Це — Юліан Матвійчук або Світлана Нестуля.

Голова фракції ВО «Свобода» Юліан Матвійчук відповів на таку можливу пропозицію:

— Одним словом — це політика. Усім обіцяють посаду секретаря. По-перше, нам потрібно визначитися, як діяти далі. Уявімо собі різні варіанти розвитку подій. Проходить відкликання. Збирається 28 депутатів, якщо вони збираються, голосують за недовіру Олександру Мамаю, міняють виконком, профільних заступників, голів управлінь. І уявімо, що секретар від «Свободи». То у нас — відповідальність за все. У нас немає гарантій. Ми знаємо, чия прокуратура, чий Октябрьський райсуд, чий МВС, наприклад. Хто туди «заносить». Тобто, один документ, який буде підписаний, наприклад мною, як секретарем, і юридична служба його пропустить, то виникне така ситуація, що Юліан Матвійчук «сяде», грубо кажучи. Я не відкидаю таких варіантів. Тому потрібно повністю мати гарантії, що з цими людьми, які в тому числі 2,5 роки грабували місто разом із Мамаєм, що вони не будуть вести проти нас такої брудної гри і ми отримаємо гарантії (зараз ми ведемо переговори), то тоді я буду готовий сказати, що якщо діяти не по «бєспрєдєлу», а по закону (а БПП це президентська фракція, вони мають вплив на суди, але не змогли нічого знайти проти Мамая, щоб запустити процес відкликання), то за наявності документу (підстави для відкликання) можливий такий сценарій. Міський голова говорить, що тоді не буде подавати в суд. Але це поки слова. Може і подати, і він його виграє.

Юліан Матвійчук також повідомив, що працювати разом із Олександром Мамаєм на посаді, яка є другою після нього, це іміджевий удар по «Свободі». Депутат також констатував біполярність свідомості полтавців: «Якщо ти за Мамая, то проти Матковського, якщо за Матковського, то проти Мамая».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»