Мамай і «Батьківщина» Тимошенко завалили голосування за пенсіонерів-силовиків

Сергій Каплін під час виступу на сесії обласної ради в Горішніх Плавнях Сергій Каплін під час виступу на сесії обласної ради в Горішніх Плавнях

Полтавська міська та обласна ради сьогодні на порядку денному своїх сесій мали однакові питання ініційовані фракціями СДП. Воно стосується звернення міської та обласної ради до Кабміну та Парламенту з вимогою перерахунку пенсій пенсіонерам ЗСУ та органів внутрішніх справ.

Голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) в Полтавській міськраді Олександр Шамота подав на розгляд сесії проект рішення про звернення міськради до Парламенту з вимогою прийняти проект постанови № 7492, який дозволить запустити механізм справедливого перерахунку пенсій пенсіонерам збройних сил та органів внутрішніх справ. Утім мер назвав боротьбу за справедливий перерахунок пенсій популізмом. Його небажання голосувати підтримала й фракція ВО «Батьківщина» у міській раді, яка давно вже засвідчила свою належність до ширки Мамая-Матковського.

— Надія на обласну раду, виїзне засідання якої сьогодні проходить в Горішніх Плавнях. Особисто звернувся до депутатського корпусу з проханням не ігнорувати це питання, — прокоментував небажання міськради вступитись за пенсіонерів Голова Соціалістичної партії, Лідер Блоку СДП і СПУ «За простих людей!» Сергій Каплін. — Не те щоб ми були дуже здивовані такою позицією псевдо опозиційної фракції Батьківщини та інших прихильників Мамая, але сподівалися, що вони хоча б у принципово важливих питаннях підтримають простих людей, а не шкурні інтереси.

Голосування депутатів Полтавської міськради Голосування депутатів Полтавської міськради

Сергій Каплін у той час виступив на сесії обласної ради в Горішніх Плавнях із закликом підтримати аналогічне звернення до ВР та КМУ. Народні обранці області підтримали цю ініціативу і проголосували відповідний проект постанови. А от за провал голосування у міській раді депутатів потрібно карати позбавлення мандатів, переконаний нардеп.

— Окремо звертаюся до лідера ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. При всій повазі, прошу наведіть кадрові порядки в своїй фракції у Полтавській міськраді. Вони давно дискредитували себе голосуваннями на користь мафії мера, створенням широкої коаліції зі злочинцями та регіоналами. Я вважаю, неприпустимо, аби такі важливі та серйозні речі не підтримувалися на місцях, — звернувся до лідерки «Батьківщини» Голова СПУ Сергій Каплін.

Тим часом Комітет соцполітики та пенсійного забезпечення у ВР підтримав законопроект Капліна про оподаткування високих зарплат. 

— Це дійсно важливий законопроект, говорить очільник фракції СДП в Полтавській міськраді Олександр Шамота. Сьогодні є зарплати по 20, 30, 40 і 100, 200 тисяч є й по мільйону і близько 4-х мільйонів. Але відрахування до пенсійного фонду все одно нараховуються тільки на 30 тисяч гривень. Прийняття цього законопроекту дозволить віднайти додатково 10 млрд грн — це дозволить справедливо перерахувати пенсій всім пенсіонерам, — резюмував Шамота.

Нагадуємо, за численними позовами пенсіонерів-силовиків Верховний суд України прийняв позитивне рішення в зразковій справі.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)