Майже мільйон жителів Полтавщини підписали декларацію з лікарем

Інститут аналітики та адвокації продовжує слідкувати за перебігом реформи первинної ланки медичної допомоги. Від початку приписної кампанії в Полтавській області декларацію з лікарем підписало 910 тисяч осіб. Всього населення регіону становить 1,4 млн жителів.

Станом на 01 грудня 2018 року, в усіх районах Полтавщини, окрім Новосанжарського, більшість жителів обрали свого лікаря. Найвищий показник у таких районах:

Гадяцький район – 79%

Глобинський район – 78%

Котелевський район – 77%

Шишацький район – 75%

Лохвицький – 74%

Протягом листопада найбільше декларацій підписали в Чорнухинському районі 1347. Найменше у Новосанжарському, всього 270. При цьому у Великобагачанському районі зменшилась кількість підписаних декларацій на 9%. Подібна ситуація виникла минулого місяця в Білопільському районі Сумської області. У Національній службі здоров’я України пояснили, що так відбувається у випадку звільнення лікаря. Тоді підписані декларації автоматично анулюються, – повідомив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Протягом місяця показник підписаних декларацій у Полтавській області зріс на 3%. Для порівняння, у сусідній Сумській області – на 12%.