Майя Матвеєва: Якщо вас покусав собака із біркою — не поспішайте робити щеплення

Депутат розповіла, що тварини із бірками не обов’язково є носіями сказу, деякий час потрібно простежити за твариною і за самою раною

У Полтаві продовжується боротьба з безпритульними тваринами. У листопаді 2016 року на засіданні восьмої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання депутати одностайно прийняли рішення «Про затвердження Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки».

У 2014 році від міського голови Олександра Мамая вже звучала обіцянка збудувати притулок для безпритульних тварин. Про будівництво притулку розмови йдуть ще з 2012 року, але «Програма регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин у м. Полтава на 2012-2016 роки» так і не виконана. Натомість вулицями Полтави так і розгулюють безпритульні собаки, які можуть покусати випадкових перехожих.

Як повідомила депутат міськради, керівник зоозахисного Центру № 1 у Полтаві Майя Матвеєва на даний час ведеться велика робота — станом на сьогодні стерилізовано вже 160 тварин за рахунок міського бюджету. Стерилізовані тварини позначають бірками, на зразок тих, що використовують у Європі. Проте, щоб зменшити популяцію таких тварин, необхідна стерилізація не лише безпритульних, але й домашніх тварин.

Стерилізована собака з біркою

За словами Майї Матвеєвої, необхідна також робота з населенням, потрібно проводити лекції, виступи по телебаченню, публікації у ЗМІ. Важливими є і правила утримання домашніх тварин — правила їх вигулу, облік домашніх тварин, за яким легко буде знайти тварину, яка загубилась.

— Є також виділені кошти для вакцинації безпритульних тварин. Якщо тварина потрапляє на пункт перетримки, то їй роблять щеплення від сказу і також позначають її біркою. Тож, якщо вас вкусив собака з біркою, можете бути впевнені, що сказу в неї немає. Але, якщо все ж таки вас вкусив собака, який не має щеплень, то не обов’язково робити уколи проти сказу, достатньо обробити рану і 14 днів спостерігати за твариною, якщо з нею нічого не трапилось, тоді нічого можна не робити, — порадила Майя Матвеєва.

Зоозахисниця також наголосила на тому, що найчастіше у зграї збираються ті собаки, яких випускають на самовигул. Якщо дотримуватись елементарних правил утримання домашніх тварин, то такої проблеми можна уникнути.

Майя Матвєєва Майя Матвєєва

Щодо притулку, який мали побудувати ще у 2012-2016 роках, було виділено земельну ділянку для будівництва, але проблеми з оформленням документів не дають змоги його побудувати. Хоча кошти на проект є, виділено 200 тис. грн бюджетних коштів. За ці кошти був куплений шприцемет, за допомогою якого можна відловлювати тварин. Він коштує 70 тис. грн, але без нього вилов безпритульних тварин неможливий.

Ще планувалося виділення грошей на створення сайту. Для нього необхідне існування комунального підприємства, яке б займалося питаннями безпритульних тварин у місті — побудова притулку і т.д. Потрібна людина, яка б несла відповідальність та звітувала про виконану роботу.

— Створення комунального підприємства є дуже важливим для того, що б люди могли постійно займатися питаннями, які стосуються безпритульних тварин. На жаль, в Полтаві такого підприємства не існує, — констатувала Майя Матвеєва.

Нагадаємо, що днями у Полтаві безпритульна тварина вкусила людину, яка не змогла знайти у місті безкоштовну вакцину проти сказу.

Настя НЕДОГОРСЬКА