Майбутнє Розсошенської гімназії у ОТГ: Щербанівська сільрада виступила проти пониження статусу школи

У Розсошенцях триває дискусія стосовно надання гімназії статусу загальноосвітньої школи. Щербанівська сільрада звернулася до педагогічного колективу з проханням не приймати поспішних рішень.

Директорка Розсошенської гімназії Тетяна Тягнирядно ініціювала зміну статусу навчального закладу з гімназії на загальноосвітню школу. Але депутати Щербанівської сільради та громадськість наголошують: цьому рішенню не передувало обговорення з батьківською громадою. Керівництво навчального закладу не провело загальношкільної батьківської конференції. Крім того, не було будь-яких інформаційних повідомлень для мешканців Розсошенців. 

Одна з можливих мотивацій прийняття такого рішення — надання школі статусу опорної. Але у сільраді впевнені, що ці зміни зараз не на часі. У школі і так достатньо своїх дітей — вона працює у дві зміни. Крім того, кількість учнів постійно збільшується за рахунок розбудови мікрорайону. Тому підвіз дітей з інших населених пунктів зараз недоцільний. 

Крім того, у зверненні до колективу Розсошенської гімназії, яке сільрада прийняла на сьогоднішній сесії, депутати попросили його виважено підійти до зміни статусу. Адже школа у Розсошенцях — єдина гімназія у всьому Полтавському районі. І надання їй цього статусу — результат високих досягнень учнів та педагогів. 

Тетяна Веркалець Тетяна Веркалець

На негативних наслідках зміни статусу навчального закладу наголошує вчитель історії та правознавства Полтавського НВК № 16, одна з 5 фіналістів Global Teacher Prize Ukraine Тетяна Веркалець. Вона мешкає у селі Розсошенці та є діючим депутатом Щербанівської сільради. Веркалець розповіла, що надання школі статусу загальноосвітньої негативно вплине на заробітну плату вчителів. Крім того, після цього можливе скорочення персоналу. Пані Тетяна також розповіла про інший підхід до надання освітніх послуг:

— Зменшиться кількість годин для поглибленого вивчення тих чи інших предметів. Тому що гімназія дає таку можливість, а загальноосвітня школа —ні. У нас нова школа буде впроваджуватися тільки з наступного року. А там тільки 5-ті — 9-ті класи будуть гімназійними. Тобто діти, які навчаються зараз, будуть цього позбавлені. Тому це просто чиїсь амбіції чи бажання, я не розумію цього рішення.

Ігор Процик Ігор Процик

Голова Щербанівської сільради Ігор Процик вважає, що ситуація, яка виникла навколо Розсошенської гімназії — результат інформаційних маніпуляцій. Останнім часом вони ширяться територією сільради. Противники об’єднання громад наголошують, що після проведення виборів у Щербанівській ОТГ, школи закриватимуться, а якість освіти погіршуватиметься:

— За законом ми маємо достатньо часу, щоб вирішити долю гімназії. Можливо, ми створимо на її базі ліцей, куди діти переходитимуть після гімназійного навчання у 5-9 класах. Але в будь-якому випадку, це рішення має бути не одноосібним, його має прийняти ОТГ після завершення усіх децентралізаційних процесів. Бо стосується воно майбутнього наших дітей.

Ольга РИБЧИНЧУК, редактор проекту «Голос громади»