Магазин секон-хенду вже рік отруює повітря жителям полтавської багатоповерхівки

Мешканці однієї з полтавських багатоповерхівок звинуватили магазин секонд-хенду, який розміщений на першому поверсі будівлі, у отруєнні навколишнього повітря. Свої здогадки вони підтверджують висновками ескпетрів, де говориться, що вміст формальдегіду Н2СО у вживаних речах перевищує допустимий у 3-4 рази.

Допомогти людям вирішити цю проблему зголосився Денис Поліщук, депутат міської ради. Новинами з останнього судового засідання, яке відбулося вчора в Полтавському обласному адміністративному суді, він поділився на своїй сторінці у фейсбук:

«Рік тому до мене звернулись мешканці будинку по вул.Європейськый, 106 з даною проблемою, як тільки відкрився цей магазин, жителі будинку почали відчувати сморід у своїх квартирах, з часом загальний стан самопочуття погіршився, у багатьох мешканців почалася алергія та почастішали захворювання. Так як в їхніх квартирах, під‘їздах значне перевищення хімічної речовини формальдегід в 3-4 рази.

Разом з мешканцями ми звернулися до державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, вони відразу відреагували на наше звернення та призначили лабораторні дослідження повітря у житлових приміщеннях та у магазині секондхенд EconomClass. Під час не одноразових перевірок даного магазину були відсутні документи, а саме: дозвіл на торгівлю, санітарно-епідеміологічні висновки, сертифікати якості. Під час заміру повітря лабораторною експертизою, яка працювала на місці, було виявлено перевищення у 4 рази у магазині та у 2-3 рази вище норми у квартирах, де брали проби на вміст отруйної хімічної речовини формальдегід Н2СО.

В даний час іде вже 8 засідання суду, де я разом з мешканцями будинку по вул.Європейська 106 відстоюємо безпечне проживання людей у їхніх квартирах та закриття магазину EconomClass, який реалізує товар небезпечний для життя людей.
Підприємець не йде на контакт з мешканцями та ухиляється від компромісного вирішення проблеми. Його не цікавить те, що отруйна речовина формальдегід в більшості випадків викликає цироз печінки, захворювання на астму та є небезпечною для мешканців будинку ы відвідувачів магазину».

Наступний суд у цій справі відбудеться 18 квітня.