Лист солідарності до братів-європейців

Підтримати петицію можно за посиланням

Дорогі брати-європейці!

Ми, українці, жителі найбільшої країни Європи, звертаємось до вас з величезним проханням.

Ми не просимо у вас ані політичної, ані фінансової, ані воєнної допомоги. Хоча щиро вдячні урядам ваших країн за ту допомогу, яку отримала Україна протягом цих двох років війни, у тому числі, за санкції проти Росії.

Ми просимо вас почути нас та зрозуміти нашу правду.

Зараз ми платимо найвищу ціну, яку тільки здатен заплатити народ, за право розділити з вами основні європейські цінності.

Наші спільні цінності.

І за наше право стати повноправним членом Європейської спільноти. Хай не зараз, хай в недалекій перспективі, коли наша країна буде відповідати усім європейським стандартам і критеріям членства.

За цінності свободи, незалежності, реального суверенітету, гідності, справедливості, взаємної довіри та верховенства права як основи суспільства, свободи слова, рівності можливостей вже третій рік гинуть наші хлопці на Східному (Донецькому) фронті. Можна пройтись вулицями будь-якого українського міста і побачити на будинках, на школах, на інститутах чимало нових меморіальних табличок з квітами: тут жив або вчився такий-то хлопець, який віддав своє життя на Донбасі, захищаючи Батьківщину від російської агресії.

За відданість європейським цінностям ми втратили частину нашої землі (Крим, Севастополь, частину Донецької та Луганської областей). Ми були змушені перервати економічне співробітництво з Росією — це при тому, що наша економіка ще з радянських часів була зорієнтованою саме на неї.

Наш шлях звільнення від імперської «опіки» та пострадянських кайданів виявився складним та тернистим. Але свій вибір між прагматичними інтересами і цінностями ми зробили — на користь цінностей. При цьому густо-часто довелось принести в жертву власні інтереси — хоча б тому, що наші підприємства втратили російський ринок збуту, що для багатьох означає фактичну зупинку виробництва і зростання безробіття.

Але ми вважаємо, що якщо ти жертвуєш ідеалами та принципами на користь інтересів, то залишишся і без принципів, і без інтересів. Тому ми дуже вдячні і Європейському Союзу, і США, і Канаді, і Австралії, і НАТО за солідарність з Україною і запровадження санкцій проти російської економіки та російських громадян, що шматували нашу державу.

Ми прагнемо справжньої демократії, народовладдя та процвітання нашої Батьківщини. І саме через це ми стали жертвою агресії з боку тих, кого протягом століть вважали своїми братами, хоч ці «брати» у своїй більшості поділяють зовсім інші цінності — цінності силового домінування та несвободи.

Росія, нехтуючи усіма законами і нормами цивілізованого світу, анексувала українські Крим та Севастополь, розпалила вогонь війни наДонбасі та прагне усіма можливими засобами змусити нас відступитися від своєї мети. Кремлю не потрібна потужня європейська держава біля свого кордону.

Кремлю потрібна «Малоросія» — буферна «сіра зона», що буде стримувати розповсюдження демократичних цінностей та свобод людини, які, у свою чергу, є прямою загрозою диктаторському режиму Путіна.

Не зважаючи ні на що, ми продовжуємо нашу боротьбу за Батьківщину і шукаємо шляхи відновлення територіальної цілісності нашої держави. Атакож — шляхи повернення Криму кримським татарам — маленькому, але гордому та волелюбному народу. Народу, що за останні десятиліття переживає вже другу депортацію: спочатку сталінським режимом у 1944 році, тепер, в останні два роки, — режимом Володимира Путіна. Ми вдячні вам за підтримку української співачки Джамали на конкурсі «Євробачення»-2016, яка у своїй композиції «1944» виразила весь біль та трагедію кримських татар — і тоді, і зараз.

Кремль почав «гібридну» війну проти нас якраз задля того, аби не допустити руху України назустріч Європі — європейським цінностям та інституціям ЄС. Російська військова техніка і особовий склад російської армії, російські генерали у якості «консультантів», а також мобілізовані російською пропагандою та воєнною машиною «добровольці» — озброєні бійці, які юридично не є російськими солдатами та офіцерами, регулярно перетинають український кордон, бойовики обстрілюють позиції української армії та мирні міста, російська пропагандистська машина невтомно наповнюєсвітовий інформаційний простір брехливою інформацією, яка намагається дискредитувати українську армію та колишні добровольчі батальйони, на основі яких зараз утворено Національну Гвардію у складі МВД.

Історична особливість України полягає в тому, що вона має дуже зріле, згуртоване, здатне на самоорганізацію та героїзм громадянське суспільство. Іпри цьому кволу, малоефективну, корумповану державу. Саме громадянське суспільство — добровольці та волонтери — стали тою силою, яка врятувала Україну від путінської орди.

Зараз українське громадянське суспільство фактично наново перезасновуєдержаву, але вже не на пострадянських, російсько-імперських чи азійських ординсько-деспотичних, а на європейських цінностях.

Ми закликаємо вас підтримати Україну у цій боротьбі!

Ніколи і ні за яких обставин не визнавати незаконно анексовані Крим та Севастополь частиною Російської Федерації!

Не вірити підконтрольним Кремлю російським ЗМІ!

Не вірити заявам і обіцянкам Путіна та його поплічників!

Не скасовувати санкції проти російської економіки та російських міжнародних злочинців!

Підкреслюємо: в Україні немає ніякої «громадянської війни». В Україні вже третій рік триває російсько-українська «гібридна» неоголошена війна.

Сьогодні ця війна йде на Донбасі.

Завтра вона може перекинутись на Харків, Київ та Львів — гарантією від того є лише мужність нашої новоствореної армії та добровольців.

Післязавтра — ніхто не застрахований — вона може прийти в ваші щасливі та процвітаючі країни.

Українці від Сходу до Заходу, з Півдня до Півночі прагнуть миру. Конфлікт на Донбасі — це справжня загарбницька війна з боку Росії, яку Кремль веде на суверенній території України. Ця війна — результат роботи російських спецслужб та телевізійної пропаганди, яка ґрунтується на традиціях гітлерівського пропагандиста, академіка брехні Йозефа Гебельса, але давно вже його переплюнула в своєму нахабстві та маніпуляціях свідомістю.

З європейської історії XX століття пам’ятаємо, чим закінчуються подібні ексцеси. Європа дуже багато віддала за свою толерантність до гітлерівського експерименту, аби підтримувати зараз його повторення в Росії.

Ми залишились віч-на-віч зі страшним тоталітарним злом, яке сягає корінням у середньовічні азійські деспотії та в тоталітаризм середини XXстоліття.

У Гітлера не було телебачення. У Путіна воно є.

У Чінгізхана не було ракет з ядерними боєголовками. У Путіна вони є.

Це у нас вкрали наші території, і після цього нас же звинувачують в агресії!

Наша держава молода і не має ані традицій, ані засобів, ані грошей, ані бажання для брехливої пропаганди.

Ми не маємо можливості «купувати» шпальти в західних газетах та лояльність окремих європейських чи американських коментаторів, які вам розказують про «українських фашистів».

Ми змагаємось з величезним агресором — реваншистською ядерною державою, чий воєнний бюджет на 2016 рік більше українського у 16 разів!

Україна сьогодні — це останній бастіон європейських тазагальнолюдських цінностей і свобод перед імперськими прагненнями хворого Кремля.

Підтримайте Україну!

Не дайте ворогу людства прийти війною у ваше щасливе життя, у ваші квітучі країни, до ваших домівок та сімей! Лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо зберегти світ від тотальної катастрофи та ядерного апокаліпсису!