Лубенський суд засудив до 2 років умовно інваліда-чорнобильця, який торгував зброєю

Лубенський суд призначив умовний термін інваліду-чорнобильцю, який попався на продажі автоматів, пістолетів та патронів

Лубенський міськрайнноий суд виніс вирок Олегу Юрченку, якого у лютому затримали за підозрою у торгівлі зброєю. Слідчий не зміг встановити, коли та де чоловік придбав зброю. Крім того, затриманий є інвалідом та чорнобильцем. Тому суддя Юрій Іващенко засудив його до 2 років умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

ПОЛІЦІЯ ТА УСБУ ЗАТРИМАЛИ ТОРГІВЦЯ ЗБРОЄЮ

Нагадаємо, Олега Юрченка затримали на початку лютого 2016 року під час проведення санкціонованого обшуку. Загалом у нього вилучили:

  • 2 пістолети Макарова;
  • 3 автомати (АКС-74У та два АКС);
  • 3 затвори до автомата Калашникова;
  • глушник (пристрій для безшумної стрільби);
  • 45 патронів калібру 7,62×39 мм;
  • 30 патронів калібру 5,45×39 мм.

Все це він зберігав у своїй машині та будинку. Патрони ж заздалегідь віддав знайомому у пакеті. За словами цього знайомого, він, не дивлячись, поклав їх у шухляду в столі в кабінеті Комунального видавництва «Лубни», де він працює.

У лютому СБУ підозрювала, що боєприпаси та зброя надійшли із зони АТО і встановлювала джерела надходження. Вочевидь, зробити цього не вдалося. У матеріалах вироку вказано, що зброю Олег Юрченко знайшов та привласнив «у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у невстановлений досудовим розслідуванням час».

АКС-74У АКС-74У

Пістолети Макарова

Глушник

Крім того, за даними реєстру судових справ, обвинувачений є пенсіонером, інвалідом 1-ї групи та учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії. На суді він повністю визнав провину.

Врахувавши всі ці обставини суддя Юрій Іващенко засудив Олега Юрченка до 3,5 років ув’язнення з випробувальним терміном 2 роки. Усю вилучену зброю мають знищити.

Нагадаємо, що умовні терміни за зберігання та продаж зброї на Полтавщині — доволі розповсюджена практика. Так, 3 роки умовно отримав полтавець, у машині якого знайшли три гранати під час оформлення ДТП на вул. Панянка. Рік умовно присудили чоловіку, який зберігав удома на Котелевщині гвинтівку Мосіна та 1250 набоїв. За зберігання 4 гранат та пістолет миргородчанина також засудили до року умовно.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»