Лубенська поліція відкрила провадження щодо розкрадання півмільйона гривень на капремонті меморіалу Голодомору

«Курган Скорботи» у селі Мгар«Курган Скорботи» у селі Мгар | Фото: zov-24.livejournal.com

Поліція підозрює лубенських чиновників у розкраданні 490 тисяч гривень, виділених на капремонт меморіалу «Курган Скорботи. Голодомор-33»

Лубенський відділ поліції ГУНП в Полтавській області розслідує можливу розтрату бюджетних коштів, виділених на капремонт меморіалу Голодомору у селі Мгар. Мова йде про 490 тисяч гривень та чиновників відділу культури та туризму Лубенської РДА. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Згідно з матеріалами справи та за даними порталу ProZorro, 23 травня 2017 року Лубенська райрада виділила 490 тисяч гривень на проведення капремонту меморіалу «Курган Скорботи» (Голодомор-33) у селі Мгар. Кошти направили відділу культури і туризму Лубенської РДА.

28 серпня 2017 року чиновники установи уклали договір на проведення відповідних робіт із ПП «Електробудмонтажінвест». Вартість договору склала 421,5 тисяч гривень. Виконати капремонт підрядник мав до кінця року. Роботи він закінчив 7 грудня, тому суму договору зменшили на 5,4 тисяч гривень. Свої 416,2 тисяч гривень «Електробудмонтажінвест» отримав упродовж серпня-листопада 2017-го.

Слідчі поліції запідозрили, що службові особи Лубенської РДА здійснили розтрату бюджетних коштів під час виконання робіт з капремонту меморіалу «Голодомору-33». Тому 16 грудня 2017 року вони відкрили кримінальне провадження за фактом привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч.2 ст.191 ККУ).

25 січня 2018 року поліція отримала тимчасовий доступ до оригіналів документів, які стосуються цього підряду. Відповідне клопотання задовольнив суддя Лубенського міськрайонного суду Василь Даценко. Термін дії ухвали — до 20 лютого.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»