Лубенчанин: поліція розібрала на запчастини та продала мій автомобіль Audi, який стояв на штрафмайданчику

Лубенчанин просить поліцію або повернути йому тимчасово вилучений автомобіль Audi В4, або $6000, адже правоохоронці не виконують ухвалу суду

До ІВ «Полтавщина» звернувся мешканець Лубенського району Ярослав Морозюк із проханням розповісти про свою проблему, виходу із якої він поки не бачить. Ще у 2012 році тоді ще міліція тимчасово вилучила його автомобіль та поставила на штрафмайданчик. Згодом — автомобіль просто зник.

Більш детально — у його розповіді.

Ярослав Морозюк Ярослав Морозюк

Я, Морозюк Ярослав Данилович, хочу повідомити про те, як з вини правоохоронців залишився без автомобіля.

Наприкінці травня 2012 року на авторинку Києва, я придбав автомобіль марки Audi B4 сірого кольору, 1992 року випуску, д.н.з. СА9733АА за 6 тис. 300 доларів США.

11 жовтня 2012 року в Полтаві, в приміщенні Полтавського РВ УМВС, що на вул. Луценка, 19а, в правоохоронці вилучили у мене пластикове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу автомобіля Аudi В4, яке згідно з висновком спеціаліста не відповідає аналогічним бланкам свідоцтв, що знаходяться у офіційному обігу. Крім свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, працівники міліції вилучили мій автомобіль.

Цього ж числа по даному факту було зареєстровано кримінальне провадження № 12012180070000098 за ч. 1 ст.358 КК України. (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

За захистом своїх прав я звернувся до Лубенського міськрайонного суду із скаргою на дії працівників поліції, які не повертали належне мені майно.

7 травня 2015 року слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Волювач О.В. та старший слідчий СВ Лубенського МВ УМВС України в Полтавській області Балковий О.О. відповідною ухвалою зобов’язали повернути мені автомобіль на відповідальне зберігання.

Автомобіль Аudi перебував на зберіганні на території майданчика тимчасового зберігання транспортних засобів Полтавського РВП ГУ НП в Полтавській області, на згаданій вул. Луценка, 19а.

Після цього рішення слідчого судді про повернення транспортного засобу — Аudi раптово зник.

Згідно з посадовими інструкціями та наказами працівників поліції, обов’язок по збереженню транспортного засобу був покладений на співробітників чергової частини та слідчого відділення Полтавського РВП ГУ НП в Полтавській області.

Слідчий Лубенського відділу поліції та мій адвокат у 2015 році неодноразово спілкувалися із співробітниками Полтавського райвідділу поліції, в тому числі із начальником слідчого відділення Володимиром Говтв’янським. Останній запевнив у тому, що транспортний засіб мені повернуть найближчим часом. Однак автомобіля й досі немає.

Я переконаний, що до вчинення даного злочину причетні співробітники поліції, на той час співробітники Полтавського райвідділу поліції: начальник слідчого відділу Говтв’янский В.С., його підлеглі слідчі Кислий А.О. та Колотенко А.О., працівники чергової частини райвідділу та інші цивільні особи, які розбирають автомобілі та реалізують у Полтаві.

Із офіційних джерел мені відомо про те, що автомобіль Аudi В4, д.н.з. СА 9733 АА був розібраний на запчастини, із нього незаконно вилучили двигун, який продали та помістили на інший автомобіль Аudi, який належить іншій особі.

Крім того, установлені свідки та очевидці, перебування мого автомобіля на території майданчика тимчасового зберігання та його загадкового зникнення, а вірніше — викрадення із території, яку охороняють працівники поліції.

Так, я залишився без автомобіля вартістю 6 тис. 300 доларів США та без надії повернути хоча б гроші. Адже, якщо раніше справу вела прокуратура за фактом халатності правоохоронців, то потім справу перекваліфікували на крадіжку і довірили розслідувати поліції. Тобто, поліція буде розслідувати злочини поліцейський. А довести правду у таких випадках — із розряду фантастики.

До своєї розповіді Ярослав Морозюк додав фото свого автомобіля, який до певного моменту бачив на штрафмайданчику та просив повернути йому на відповідальне зберігання.

Нагадаємо, що у лютому 2017 року полтавець Олександр Онопченко повідомив, що поліція продала зі штрафмайданчика Audi Q7 за $4000.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»