Ліків від гепатиту вистачає лише для половини полтавців

Фахівці Інституту аналітики та адвокації провели дослідження, наскільки полтавці забезпечені медичними препаратами проти гепатиту. Так, за даними обласної клінічної інфекційної лікарні, в регіоні щороку зростає кількість хворих на цю недугу. Для прикладу, в 2016 році їх було 2390. Неохідного лікування потребували 226 полтавців. Фактично, допомогу отримали лише половина.

Інфографіка. Показники захворюваності та лікування хворих на ВНС. Полтавщина

Нагадаю, лікування хворих на гепатит С населення забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках. На Полтавщині ці показники мають різні обсяги.

Інфографіка. Порівняння квот та потреб пацієнтів.

Аналітик центру Олександр Ткаченко розповідає: «Щороку вартість потреби Полтавської області була більшою від наданої квоти.У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов’язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону. За аналітичними розрахунками за 3 роки, Полтавська область мала бути забезпеченою ліками в середньому на 58%. Але фактично медичну допомогу отримували 40% пацієнтів. Спеціалісти вважають, що така розбіжність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року”.

Інфографіка. Показники середньої забезпеченості ліками хворих на Полтавщині

Дослідження проведене в рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».