Ланнівська ОТГ увійде у Східний госпітальний округ з центром у Полтаві

У ході реформи охорони здоров’я уряд затвердив у Полтавській області чотири госпітальні округи, які об’єднують спеціалізовані медичні заклади. Їхні центри знаходяться у Кременчуці, Миргороді та Лубнах. До Східного округу з центром у Полтаві увійшла в тому числі і Ланнівська об’єднана територіальна громада.

Заклади госпітального округу гарантують пацієнту, що в разі гострого стану він швидко доїде сам або його «швидкою» доставлять до лікарні, де він оперативно отримає кваліфіковану допомогу. Це інструмент для співпраці районів, ОТГ та міст обласного значення. У кожному з них на Полтавщині вже створена госпітальна рада — дорадчий орган із авторитетними жителями округу, яких місцеві ради обрали на сесіях.

— До госпітальної ради Східного округу входять два представники Карлівського району — генеральний директор СВ «Вітчизна» Володимир Литвин та головний лікар Карлівської ЦРЛ Олександр Сіренко. Поки що немає представника вже створеної Ланнівської ОТГ. Їхні завдання — координація дій, пропозиції щодо організації та функціонування медичної допомоги, підготовка й затвердження перспективних планів розвитку в госпітальному окрузі на 5 років. При цьому, госпітальна рада має враховувати потреби людей у модернізації медзакладів та ресурсах, — зазначає директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак

Голова Ланнівської громади Костянтин Удовиченко запевняє, що у госпітальній раді буде і їхній представник:

— Ми вирішуємо, кого делегувати до госпітальної ради з нашої об’єднаної громади. На найближчій сесії кандидатуру представника затвердимо й людина буде вникати в реформу медицини вже на зовсім іншому рівні.

Голова Ланнівської ОТГ Костянтин Удовиченко Голова Ланнівської ОТГ Костянтин Удовиченко

У госпітальній раді можуть бути люди не обов’язково з медичною освітою. Наприклад, не є медиком аграрій Володимир Литвин:

— Я хочу особисто контролювати хід реформи в рідному районі, аби ніхто «зверху» не зміг нав’язати якихось рішень. Хоч я і не медик, але моя участь у засіданнях госпітальної ради, сподіваюся, допоможе рідному краю зберегти медичний потенціал. Наприклад, у Карлівській ЦРЛ є своя водолікарня — таких районних оздоровчих закладів на всю область залишилося кілька. І наша задача його зберегти. Нехай до нас їздять по водні процедури з інших районів: до розвитку готові.

Його позицію розділяє головний лікар Карлівської ЦРЛ Олександр Сіренко:

— З одного боку, я підтримую медичну реформу, бо частину медичних послуг на рівні Карлівського району надавати недоцільно. Наприклад, у нашому пологовому будинку народжують близько 200 жінок на рік, а повинно бути для його збереження більше 400. При цьому, які б хороші не були наші спеціалісти, у перинатальному центрі в Полтаві вони кращі, бо там у них більше практики й краще обладнання для порятунку новонароджених.

Анна ДОВГОШЕЙ