Курсанти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою дали Клятву ліцеїста

Історія Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою розпочалася 1999-гоІсторія Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою розпочалася 1999-го

Працівники Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації приєдналися до урочистостей з нагоди Дня захисника України, Дня Українського козацтва, чергової річниці створення УПА та свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Урочистості з нагоди свят відбулися 14 жовтня на Театральній площі.

Курсанти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою дали Клятву ліцеїста Курсанти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою дали Клятву ліцеїста

— День захисника України — це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину, стоїть на варті незалежності держави. Це свято, що уособлює відвагу і героїзм, лицарство і благородство поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі! Миру і добра вам! Низький уклін та найкращі побажання! Успіхів, довголіття і злагоди. Нехай ваш дім буде наповнений світлом і любов’ю, а робота приносить задоволення! Козацького здоров’я, наснаги і Покрови Божої Матері в усіх починаннях! — привітала земляків директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Працівники Департаменту освіти і науки ОДА приєдналися до урочистостей Працівники Департаменту освіти і науки ОДА приєдналися до урочистостей

Також під час відзначення курсанти Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою дали Клятву ліцеїста.

Історія закладу

Історія закладу розпочалася 1999-го — у Кременчуці на базі Центру допризовної підготовки відкрили ліцейний клас з посиленою військово-фізичною підготовкою. Того року на навчання набрали 30 юнаків. 

Наступного, 2000 року у Кременчуці відкривають Полтавський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Кількісний склад ліцеїстів — 80 осіб. 

2007 року заклад отримує свою нинішню назву — Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради. Навчальний процес із загальноосвітніх дисциплін організовується на базі Кременчуцького педагогічного училища імені Антона Макаренка.

Ліцеїсти — неодноразові переможці районних олімпіад, призери обласних предметних олімпіад з базових дисциплін. Вони успішно захищаються на конкурсі творчих науково-дослідних робіт Малої академії наук.

«Козацькі забави» для гуртківців Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

Напередодні свята вихованці позашкільного закладу долучилися до «Козацьких забав»: ознайомилися з історією свята Покрови Пресвятої Богородиці та його значення для козаків.

— Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика або Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік. В Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва, — поділилися знаннями діти.

Гуртківці Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на «Козацьких забавах» Гуртківці Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на «Козацьких забавах»

Під час «Козацьких забав» діти також змагалися у вправності, кмітливості, витривалості й інтелектуальності. Наприкінці заходу отримали грамоти та солодкі призи.

Урочисті заходи, присвячені Дню захисника України, відбулися в усіх закладах освіти області.

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА