Кременчужанина, якого затримали біля зупинки із гранатою РГД-5, засудили до умовного строку

Граната РГД-5, яку вилучили у Валерія Рябченка Граната РГД-5, яку вилучили у Валерія Рябченка | Фото: pl.npu.gov.ua

Кременчуцький суд засудив до року умовно чоловіка, який попався на зупинці із привезеною з АТО гранатою РГД-5

Крюківський райсуд Кременчука виніс вирок кременчужанину Валерію Рябченку, який привіз із зони АТО гранату РГД-5. 11 вересня суддя Сергій Сьоря засудив його до року умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, чоловіка затримали 14 червня біля зупинки громадського транспорту «Вагонзавод», що по вул. Республіканській у Кременчуці. він мав при собі гранату РГД-5 із запалом окремо.

Як з’ясували слідчі, боєприпас Валерій Рябченко придбав у 2014-2015 році, коли був у зоні проведення АТО. Дозвіл на носіння та зберігання він не мав.

За два тижні після затримання кременчужанин уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Саме її і затвердив суддя Сергій Сьоря.

Валерія Рябченка визнали винуватим у носіння, зберіганні та придбанні бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу (ч.1 ст.263 ККУ). Його засудили до 3 років ув’язнення з іспитовим терміном 1 рік. Також він має виплатити 703,7 грн за проведення криміналістичної експертизи.

Вирок набув чинності 12 жовтня.

Нагадаємо, до цього Київський райсуд Полтави оштрафував волонтера полтавської благодійної організації. Він знайшов у Копилах гранату РГД-5 і зберігав її спочатку в автомобілі, а потім — в дома у шафі.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»