Кожний четвертий полтавець пересувається містом пішки — результати соцдослідження

За результатами соцопитування німецької дослідницької організації GFK, для 66% полтавців головний спосіб пересуванням містом — громадський транспорт. 23% містян рухаються пішки.

Сьогодні перший день фестивалю «Майстерня міста». На ній представили результати соцопитування від німецької організації GFK. Опитування є частиною реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», яка була прийнята в грудні минулого року. Концепція — стратегія розвитку Полтави на найближчі 12 років.

Опитування потрібне, щоби зрозуміти Полтаву і визначитися куди рухатися далі. Через рік буде зроблений другий замір, щоби побачити, чи змінюються погляди людей, чи рухається місто вперед.

Розберемо соцопитування у сфері пересуванням містом.

За результатами опитування, громадський транспорт є головним способом пересування містом для 66% полтавців. На другому місці — рух пішки. Цей спосіб основний для 23% мешканців. Власний автомобіль — основний спосіб пересування для 10% мешканців, хоча 33% мають автомобіль у розпорядженні родини.

Розберемо детальніше, як полтавці оцінюють різні способи пересуванням містом.

Громадський транспорт

Сильні сторони громадського транспорту Полтави — близькість зупинок, достатність маршрутів і частота руху. Найбільше роздратування викликають якість доріг, технічний стан і якість інформування про рух.

Загалом 38% полтавців дали низьку оцінку зручності громадського транспорту для осіб з обмеженими можливостями. Найбільше актуальною ця проблема є для людей з інвалідністю. У цій групі частка незадоволених зручністю громадського транспорту сягає 53%.

Пішки

Найбільшу незадоволеність пішоходів викликає стан тротуарів, наявність перешкод і незручностей. Також викликають проблеми незручні розташування острівців безпеки на переходах.

Велосипед

13% полтавців використовують велосипед для руху у місті. Для 1% це основний спосіб пересування. Найбільшу незадоволеність велосипедистів викликає брак велосипедних доріжок та незручність зберігання велосипедів.

Власний автомобіль

Для 10% мешканців Полтави автомобіль є основним способом пересування по місту. Окрім якості доріг, найбільшу незадоволеність викликають брак місць для паркування у центрі міста та «зеленої хвилі» (режим, під час якого зелене світло горить на всій вулиці).

Через брак паркування у місті, 17% власників авто відповіли, що користуються перехоплюючими (безкоштовними) парковками. З тих автомобілістів, які не користуються перехоплючими парковками, 28% назвали причиною відсутність таких парковок. Тобто потенційно кількість користувачів перехоплюючих парковок у разі їх наявності може зрости до 40% автомобілістів.

Довідково. Було опитано 800 респондентів. Вибірка відповідала віковій, гендерній, освітній особливості та фінансовому становищі й статусі зайнятості населення в Полтаві.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»