Конкурс на створення 13 платних автопарковок у Полтаві провалився

Попередня ціна питання організації платних парковок у Полтаві — 3 млн гривень — відлякує бажаючих взяти участь у конкурсі

Минув місяць відтоді, як виконавчий комітет Полтавської міськради оголосив конкурс на оператора 13 платних автопарковок. Таке рішення є процедурним, щоб виконати вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», який 28 березня цього року підписав Президент України. Закон вступає в силу після 180 днів після його опублікування. Документ передбачає заборону інспекторам з паркування приймати грошові кошти в готівковій формі в рахунок оплати вартості послуг. Тому майданчики для паркування автомобілів повинні бути обладнані паркоматами.

Автоматизацію передбачає й Правила паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабміну № 1342 від 3 грудня 2009 року (зі змінами).

Міська влада визначила 13 об’єктів для організації платних парковок. Найбільше із них — в районі центрального ринку міста: вулиці Шевченка, Героїв-чорнобильців, Новий Базар, Чорновола. Інші майданчики заплановано організувати на центральних вулицях: Європейській, Котляревського, Соборності.

Однак, як стало відомо «Полтавщині», станом на 23 квітня до виконкому не подано на конкурс жодної пропозиції від потенційних учасників. Чому?

Одна із організацій у Полтаві, які тільки вивчала можливість організувати парковки, вийшла на цифру в 3 млн грн вкладень, враховуючи вартість паркоматів та їх установку (без врахування інших капіталовкладень). Така ситуація передбачає для майбутнього переможця конкурсу два виходи: або значно підвищувати розмір «парковочних» (що відлякує потенційних клієнтів від послуги), або роками чекати на компенсацію витрат. І перший варіант, і другий — є чим завгодно, але не бізнесом.

Востаннє у Полтаві людина у помаранчевому жилеті збирала кошти за парковку на початку 2012 року. Цю функцію виконувало КП «Полтава-сервіс». Однак через кілька днів вони зникли з вулиць, щоб не порушувати вимог про автоматизацію паркування.

З тих пір нічого не змінилося.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»