Кондиціонер у приміщенні: ворог чи друг?

«Купуючи кондиціонер, як правило, споживачі орієнтуються на ціну, на дизайн внутрішнього блоку, на встановлення зовнішнього з мінімальним пошкодженням фасаду будинку. Але мало хто питає про тип фреону, про потужність охолодження, про рівень шуму. І це дуже часто стає приводом для розчарувань», – пояснює фахівець з продажу та монтажу клімат-техніки Дмитро Лаптєв.

Потужність охолодження кондиціонера визначається із співвідношення 1кВт на 10 кв.м. площі кімнати. Але є ще один нюанс: це розрахунок для порожнього помешкання. Обов’язково враховувати також джерела тепла: кількість людей у кімнаті, роботу побутової техніки, що теж виділяє тепло. Значення має також висота стелі та орієнтація вікон відносно сторін світу. Як правило, для кімнати у 15 кв.м. досить буде кондиціонера потужністю 2кВт.

«Надпотужний кондиціонер, встановлений у малому приміщенні – це зло. Бо споживає багато електроенергії у процесі запуску обладнання, окрім того, надто охолоджує приміщення, наражаючи мешканців на купу застудних захворювань. Такий кондиціонер буде часто вмикатися і вимикатися – це ненормальний режим роботи для кондиціонера, прилад клімат-контролю має працювати в постійному режимі, дуже тихо, підтримуючи температуру не нижчу за 10 градусів, аніж зовні», – каже Д. Лаптєв.

Малий кондиціонер у великому приміщенні – теж не кращий варіант. Він точно не задовольнить потреб споживача у прохолодному та чистому повітрі, буде постійно перегріватися.

Спліт-система чи мобільний кондиціонер?

Класичний побутовий кондиціонер (спліт-система) складається з двох блоків: внутрішнього та зовнішнього (де стоїть компресор). Мобільні кондиціонери – не мають зовнішнього блоку, в них внутрішній та зовнішній блоки з’єднані в моноблок. Невід’ємною частиною такого кондиціонера є гофрована труба, для відведення гарячого повітря. Ефективність охолодження буде залежати від типу кондиціонера та способу монтажу.

Переваги такої системи: зручне транспортування, простота монтажу, функціональність.

Недоліки: підвищений рівень шуму, великий розмір, обмежена потужність охолодження.

Цей варіант підходить для гуртожитків, дач, офісів та зйомних квартир.

Чи потрібен фільтр?

Про чистоту кондиціонованого повітря можна вести окрему дискусію. Утім, найчастіше додаткові фільтри просто привід підвищити загальну вартість та привабливість товару. Чого тільки не навигадують маркетологи: біофільтр, фотокаталітичний, плазмовий, вугільний фільтри. Біофільтр покликаний гіпотетично боротися з бактеріями та вірусами. Плазмовий – очищує повітря від пилу, сторонніх запахів, алергенів. Є ще іонізуючий фільтр, що також має сприяти додатковому очищенню повітря.

«Моя особиста думка: значення додаткових фільтрів перебільшено. Вважаю, що тут більше маркетингу, ніж реальної користі для здоров’я», – аргументує Д. Лаптєв.