Комунальники Полтави врахують досвід Кременчука і посипатимуть льодові дороги бішофітом

Техніка «МБЦ» на вул. ПетлюриТехніка «МБЦ» на вул. Петлюри | Фото: poltava.to

Андрій Лямін підбив підсумки періоду боротьби із наслідками снігопадів та пояснив, чому у Кременчуці краще розчистили дороги від снігу

Комунальники Полтави пережили 5 важких днів — з 27 лютого по 4 березня, коли обласний центр тричі накривало сильними снігопадами. Заступник міського голови Полтави Андрій Лямін підбив підсумки боротьби із негодою, хоча ліквідація наслідків стихії ще триває:

— Хочу зупинитися на деяких моментах: за 5 днів, з 27 лютого по 4 березня, випала місячна норма опадів за лютий. Із негодою безпосередньо боролися 450 працівників: комунальники із «ЖЕО № 2» та «Декоративних культур», а також підрядної організації «МБЦ». В середньому за добу працювало 45 одиниць техніки, це без врахування самоскидів, які вивозять сніг. Щодо вивезення сміття із контейнерів, то ситуацію вдалося нормалізувати за 2 дні — на ранок 5 березня залишилось 7 проблемних місць, впродовж дня сміття вивезуть. Якщо порівнювати із минулим роком, то тоді проблему із сміттєвими баками вирішили тільки на 10 день, тому цієї зими спрацювали краще. Наразі техніка працює в міжквартальних проїздах. Вивозиться сніг, наприклад, сьогодні із вулиці 1100-річчя Полтави. Взагалі, намітили першочергові такі точки з вивезення снігу на спеціальні майданчики.

Андрія Лямін відповів на порівняння доріг Кременчука та Полтави не на користь останньої — у наддніпрянському місті сніг розчистили до асфальту.

— І у Києві, і у Кременчуці посипають дороги бішофітом, він миттєво входить в реакцію і розпушує лід на дорогах, який потім зчищається. Подумаємо над тим, щоб запровадити цей досвід і в Полтаві.

КРЕМЕНЧУК. СНІГУ ТУТ НЕ МІСЦЕ КРЕМЕНЧУК. СНІГУ ТУТ НЕ МІСЦЕ

Стосовно критики з боку полтавців на якість та своєчасність розчищення доріг та тротуарів від снігу, то заступник мера й сам має претензії до підрядної організації:

— Є питання щодо кількості саме снігоприбиральної техніки. Наявної техніки — вочевидь замало. Також, особисто я б, повернув райрадам у місті повноваження прибирання від снігу. А поліцію та Укртрансбезпеку дуже просили б перекривати в’їзд у місто вантажівкам у такі складні дні.

До речі, 28 лютого ТОВ «МБЦ» за послуги з утримання доріг отримало від управління ЖКГ виконкому Полтавської міськради 6 млн 21 тис. грн. Це із 18 млн грн, згідно із договором, який діятиме до 31 березня.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»