Компанія «Укргазвидобування» показала, як працює у селах та громадах Полтавської області

5 червня компанія «Укргазвидобування» організувала для Полтавських регіональних ЗМІ прес-тур. Такий захід компанія проводить вже вдруге.

У рамках прес-туру журналісти відвідали Східно-Полтавську установку комплексної підготовки, що розташована на території Коломацької ОТГ. Видобуток газу тут складає 1 млн 700 куб. м за добу. Журналісти поспілкувалися з головою громади Євгеном Почечуном, дізналися про результати співпраці компанії з Коломацькою ОТГ. Пізніше ж відвідали Абрамівську сільську раду, на території якої також розташовано декілька свердловин.

— Хочемо дати змогу журналістам напряму спілкуватися з представниками громад. Адже громади самі краще розкажуть про співпрацю з нашим підприємством, про вплив на життя людей, про проблеми та їхні рішення, — пояснює Юрій Береза, начальник відділу комунікацій філії «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування». — Оскільки на території однієї з громад знаходиться ще й установка комплексної підготовки, яку реконструювали у минулому році для збільшення її пропускної здатності, ми включили її до програми прес-туру.

На Полтавщині одні з найглибших свердловин в Україні — 4-6 км. Це забезпечує набагато більшу безпеку видобутку, ніж на глибині до 2 км. Крім того, така глибина буріння дозволяє зменшити вплив на безпосереднє життя мешканців.

З допомогою коштів «Укргазвидобування», як з ренти, так і спонсорської допомоги, громади змінюють своє середовище і покращують якість медичного обслуговування, інфраструктуру та благоустрій. Так, за співфінансуванням Коломацька ОТГ активно проводить ремонтні та будівничі роботи.

— У 2016 році соціальні угоди між громадою та «Укргазвидобуванням» уклали на 500 тисяч гривень, — розповідає голова Коломацької громади Євген Почечун. — А вже у 2017 році у нас взагалі була угода на 5,7 млн грн під капітальний ремонт та термомодернізацію будинку культури, який був у жахливому стані. До осені цього року ми відновимо будинок культури. Думаю, він буде одним із кращих у області.

За кошти від соціальних угод з «Укргазвидобування» у Коломацькій ОТГ відремонтували чимало кілометрів доріг. З фінансовою допомогою від компанії відновили пам’ятник Загиблим воїнам Другої світової війни та зайнялися благоустроєм площі біля футбольного поля зі штучним покриттям. У буденних справах компанія «Укргазвидобування» також допомагає необхідною спецтехнікою.

Лише з ренти за останні 5 місяців громада отримала від компанії 3,2 млн грн. 

Втім, зі сторони мешканців іноді виникають питання щодо роботи компанії. Але голова Коломацької громади Євген Почечун запевняє, що усі домовленості «Укргазвидобування» виконує:

— Якщо згідно норми відстань від їх електроустановки до населеного пункту має бути 300 метрів, то вони дотримуються цього. І людей зрозуміти можна, але впевнений, що всі норми витримані. Не одна перевіряюча структура працює.

Люди часто міфологізують вплив видобутку газу. Нерідко говорять, що відчувають запах газу, хоча це неможливо: одоран додають уже потім, аби у побуті можна було визначити витік. Природний же газ запаху не має.

— Освічена людина це розуміє. Але інколи пускають чутки: їй сказала сусідка, так вона й розуміє з іншої позиції. Якщо робиться дорога чи ще щось — для більшості людей своя хата скраю: «А що воно мені дає?», — пояснює голова Абраміської сільської ради Леонід Морозов. 

Його переобрали вже на шостий термін, тому чоловік як ніхто інший знає про всі проблеми сіл та шляхи їх вирішення.

— У минулому році ми уклали з «Полтавагазвидобування» угоду. Згідно з нею, нам надійшли 300 тис. грн. За них зробили ремонт доріг в селі по вулицях Гагаріна, Шевченка, Новій. І ще прийшли кошти минулого року — субвенція, і у нас вийшло в сумі 431 тис. грн на дороги. Ми почали будівництво вуличного освітлення: на вулиці Шевченка освітлення зроблене практично за їхні кошти, — розповідає Леонід Морозов.

У минулому році за допомоги «Укргазвидобування» для абрамівської школи закупили новий опалювальний котел. А у будівлі молодшої школи вікна замінили на металопластикові. Цього ж року придбали для навчально-виховного комплексу холодильник та пральну машину. Тепер планують облаштувати кабінет для учнів першого класу.

Однак, співпраця полягає не лише у виділенні кошів та їх використанні, а ще й просто у допомозі, покращенні життя мешканців усіх населених пунктів, де працює підприємство.

Катерина ПОДОЛЯН