Компанія DuPont Pioneer проінвестувала запуск лінії доробки соняшника на заводі «Стасі Насіння»

Сьогодні найбільший в області насіннєвий завод ТОВ «Стасі Насіння» запустив нову лінію доробки соняшника. У церемонії відкриття взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, керівник с/г підрозділу компанії DowDuPont у Центральній та Східній Європі Ігор Тесленко, керівник з виробництва насіння с/г підрозділу компанії в Європі Пітер Шипош, керівник с/г підрозділу DowDuPont в Україні Сергій Харін.

Кілька років тому у підприємство інвестувала кошти компанія DuPont Pioneer. Увесь цей час, з моменту відкриття 2013 року, завод спеціалізувався на виробництві насіння гібридів кукурудзи. Але сьогодні для відкриття лінії з виробництва насіння соняшника DuPont Pioneer оголосили про додаткове інвестування майже 5 млн долларів США. Це дасть можливість виробляти українське соняшникове насіння.

— Це особливий день. У нас продовжуються інвестиції, відкривається особлива соняшникова лінія, — говорить керівник с/г підрозділу DowDuPont в Україні Сергій Харін. — Також програма передбачає навчання для фахівців.

Керівник с/г підрозділу компанії DowDuPont у Центральній та Східній Європі Ігор Тесленко назвав Стасі центром Європейського агропромислового виробництва:

— Сьогодні ми визначаємо подальший крок у побудові стосунків між Pioneer і Україною, які почалися багато років тому з відвідин тодішніми керманичами штату Айова, що в США. Згодом у 1985 році в Україні відкрився перший бізнес Pioneer.

Керівник підрозділу компанії DuPont у Центральній та Східній Європі Ігор Тесленко і перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій ПісоцькийКерівник підрозділу компанії DuPont у Центральній та Східній Європі Ігор Тесленко і перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький

Компанія має велику сітку науково-дослідних центрів по всій Європі. На сьогодні це найсучасніша та найбільша мережа селекцій у Європі. Понад 4 роки тому Pioneer вклала більше 50 млн долларів у побудову сучасного насінневого заводу в Стасях.

Пан Тесленко зазначає, що не зважаючи на числені випробування, через які пройшла Україна, відношення до українських аграріїв у компанії не змінилося. І сьогодні вона продовжила свої інвестиції, щоб українське сільське господарство повністю реалізувало свій потенціал, який представлений 42 млн га сільськогосподарських угідь.

— Останнім часом Полтавщина дедалі частіше посідає перші місця за обсягами капітальних інвестицій. Утримує перші місця з економічної ефективності за результатами роботи своїх підприємств. Ми завжди в лідерах по збору зернових, — зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький вітає з відкриттям лініїАндрій Пісоцький вітає з відкриттям лінії

Запуск соняшникового годинникаЗапуск соняшникового годинника

Посадавець привітав Диканський район із відкриттям нової лінії й подякував компанії DuPont за довіру, вклад у розвиток регіону та зміцнення економічного потенціалу держави загалом. Відзначив і командну роботу колективу «Стасі Насіння»:

— Загалом, держава отримує підтримку США в тому числі й через інвестиції, — зазначає Андрій Пісоцький. — Ряд іноземних компаній готуються до створення тут довгострокового бізнесу. Це говорить про довіру до України. І Полтавщина для них — особливо інвестиційно привабливий регіон. Тож розраховуємо на подальшу плідну співпрацю.

Символічну червону стрічку сьогодні не перерізали. Натомість, урочисто запустили прототип пісочного — «соняшниковий годинник», який відзнаменував відлік роботи нової лінії.

Прес-служба Полтавської ОДА