Команда Соцпартії наведе порядок у транспортній галузі Полтави

Голова СПУ Ілля Кива та керівник Полтавської міської організації СПУ Сергій ЧередніченкоГолова СПУ Ілля Кива та керівник Полтавської міської організації СПУ Сергій Чередніченко

У Полтаві багато років поспіль діє корупційна схема у сфері громадського транспорту, через що полтавці змушенні сплачувати підвищенні тарифи при вкрай поганому сервісі. Команда Іллі Киви та Соціалістичної партії України обіцяє покласти край оборудкам міської влади та перевізника-монополіста.

Монополії як правило завжди ведуть до погіршення сервісу при підвищенні ціни. Цю картину можна спостерігати на прикладі транспортної галузі Полтави. Якість обслуговування в місцевих маршрутках та автобусах є предметом постійного невдоволення містян, проте полтавська влада замість того, щоб навести лад, сама сприяє зміцненню монополії. Її інтерес вирахувати не складно — вірогідно чиновники сидять на відкатах. Це припущення підтверджує і голова Полтавської міської організації СПУ Сергій Чередніченко, який не один рік веде боротьбу із транспортною мафією Полтави.

Володар кілець Лупаєнко

Починалися транспортні оборудки в місті із того, що кілька років тому найвигідніші транспортні маршрути віддали під одного із перевізників — Юрія Лупаєнка, який має неофіційний статус «володаря кілець». Сформована під нього транспортна комісія міськвиконкому «подарувала» бізнесмену так звані велике та мале коло — найвигідніші кільцеві маршрути Полтави. Лупаєнкові належать одразу три підприємства: ПП «ЛЮГ»; ТОВ «Люкс-Полтава 2009»; ГО «Асоціація перевізників Полтавщини». 

Решта підприємців, які прагнуть займатися перевезеннями, повинні платити Лупаєнку данину. За інформацією Сергія Чередніченка, схема «плати і їдь» виглядає наступним чином: щомісяця кожен підприємець має віддати за одну машину на лінії 10 тисяч гривень хабара готівкою. Ці кошти йдуть Лупаєнкові, Мамаю та оточенню мера. А полтавцям під новий рік ця компанія підготувала сюрприз, збільшивши ціну на проїзд до 5 гривень, що є одним із найвищих показників по країні. Саме полтавці змушенні оплачувати корупційні апетити перевізника-монополіста та міської влади. 

Чесна маршрутка по 4 гривні та маршрутка Лупаєнка-Мамая по 5 Чесна маршрутка по 4 гривні та маршрутка Лупаєнка-Мамая по 5

«Якщо врахувати, що в Полтаві понад 400 одиниць транспорту, щомісяця в кишенях Мамая та Лупаєнка осідало близько 3-х — 4-х мільйонів гривень», — повідомив голова СПУ Ілля Кива. Під час свого останнього візиту до Полтави голова Соцпартії анонсував рішучу боротьбу із корупцією. У Полтаві наведення залізного порядку почнеться саме із міськвиконкому та транспортної галузі, пообіцяв він. 

«Команда Соціалістичної партії України не буде миритися із таким станом речей. Залізний порядок у Полтаві буде наведений починаючи саме із міськвиконкому — головного корупційного осередку. Ми зламаємо хребет злочинним схемам Мамая і його поплічників, які фактично нищать середній бізнес і знущаються із полтавців. Корупція у транспортній сфері буде ліквідована!», — заявив лідер СПУ.

Оборудками у транспортній галузі займаються правоохоронці

28 лютого Ілля Кива звернувся із офіційним запитом до керівника Національної Поліції Сергія Князєва. У документі, керівник СПУ виклав всі відомі факти, як саме полтавська влада організувала схему з відкатами у транспортній галузі. Ілля Кива пообіцяв тримати на контролі хід розслідування і доведення справи до логічного завершення.

Витяг із звернення Іллі Киви до керівника Нацполіції Витяг із звернення Іллі Киви до керівника Нацполіції

«Ми притягнемо до відповідальності Мамая, Лупаєнка та всіх тих, хто стоїть за організацією злочинних схем. До речі, пана Лупаєнка вже затримали правоохоронці під час спроби дати хабар поліцейському. Той відмовився від одержання вигоди і вчинив як справжній офіцер — реформування поліції не минуло даремно. А на Лупаєнка вже заведено кримінальну справу!, — повідомив лідер СПУ. 

Юрій Лупаєнко вже фігурант кримінальної справи Юрій Лупаєнко вже фігурант кримінальної справи

«Кримінальні справи буде заведено на Мамая і його поплічників. Цього разу їм не вдасться відкупитися! Із мамаївщиною та корупцію в Полтаві буде покінчено раз і назавжди. Злочинець буде сидіти у в’язниці! Я це гарантую! Як і те, що команда Соціалістичної партії України покладе край свавіллю чиновників та корупції у Полтаві!», — пообіцяв голова Соціалістичної партії України Ілля Кива. 

До речі, зусиллями голови міської організації СПУ Сергія Чередніченка, в Полтаві вже курсує декілька маршруток, в яких проїзд на гривню дешевший. Це ті перевізники, які відмовилися платити хабарі Лупаєнкові та Мамаю. Соціалісти обіцяють захист і підтримку цим сміливим і чесним підприємцям, а також усім іншим перевізникам, які не бажають брати участь у корупційній схемі Мамая-Лупаєнка. Оновлена команда СПУ переконана, що завдяки припиненню «рекету» з боку міської влади, реально знизити ціну на проїзд у громадському транспорті щонайменше на гривню при одночасному покращенні сервісу. Адже зараз Лупаєнко в гонитві за наживою витягає із підприємців гроші, які мають йти на ремонт та обслуговування транспорту та випускає на маршрут взагалі несправні машини, що обертається дорожньо-транспортними пригодами. Після руйнації злочин схем, у транспортній галузі пануватиме порядок, — переконана команда Соціалістичної партії України.

Іван ПЕТЬКО, член Полтавської міської організації СПУ