Команда Полтавщини виборола срібло на Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Ігри нескорених»

Команда Полтавщини виборола срібло на Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Ігри нескорених»Команда Полтавщини виборола срібло на Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Ігри нескорених»

«Ігри нескорених» проходили з 10 по 15 липня у гірському селі Сприня Самбірського району Львівської області. Вже вп’яте на гру збирали українську молодь. Полтавську область представляла команда «Засульська чайка» Литвяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Засульської сільської ради. 

За перемогу на «Іграх нескорених» змагалися команди Львівщини: Самбірського, Городоцького, Мостиського, Пустомитівського районів та команди Луганської, Донецької, Херсонської та Полтавської областей. Загалом 150 дівчат та хлопців віком від 14 до 20 років. 

— Протягом тижня учасники мірялися силами та демонстрували свої вміння й навики у стрільбі, повстанському біатлоні, перетягуванні линви, розпалюванні багаття, перегонах, гирьовому спорті, армреслінгу. Також демонстрували знання з історії України в інтелектуальному конкурсі «Відун» та виконували повстанські пісні, — розповів Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ) — одного із закладів, відповідального за виконання Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки на Полтавщині.

«Ігри нескорених» проходили з 10 по 15 липня «Ігри нескорених» проходили з 10 по 15 липня

Участь у змаганнях взяли 150 дівчат та хлопців віком від 14 до 20 років Участь у змаганнях взяли 150 дівчат та хлопців віком від 14 до 20 років

На Всеукраїнських змаганнях Полтавщину представляла команда «Засульська чайка» Литвяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Засульської сільської ради. Учасники продемонстрували гарні результати та повернулися додому із заслуженим сріблом.

— Вітаю та пишаюся учасниками з Полтавщини! Друге місце на змаганнях Всеукраїнського рівня — хороший результат. Це вкотре доводить, програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на Полтавщині виконується успішно, — зазначила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Під час змагань учасникам також показували презентації військової справи військових частин Самбірщини: інженерів-саперів, інженерів радіаційного, хімічного, біологічного захисту та авіаторів. Громадські волонтери навчали тактичній медицині, а військові пригостили польовою кашею.

На Всеукраїнських змаганнях Полтавщину представляла команда «Засульська чайка» На Всеукраїнських змаганнях Полтавщину представляла команда «Засульська чайка»

Учасники Полтавщини продемонстрували гарні результати Учасники Полтавщини продемонстрували гарні результати

Один день змагань присвятили сходженню на гору, де у минулому році відкрили найвищу в Європі дерев’яну Вежу Пам’яті. Взяли участь дівчата та хлопці і в майстер-класах, конкурсі патріотичної пісні, презентації волонтерського фотопроекту «Якби не війна» та переглянули фільм «Кіборги».

— Незважаючи на те, що команді з Полтавщини довелося поїхати раніше, ніж закінчився гала-концерт, проводжали «Засульську чайку» всі рої, що з’їхалися на Ігри, керівництво, а військові на БТР супроводжували автобус з командою до Самбори, — додав Станіслав Комісар. 

Змагання проходили на території спортивно-туристського оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака у селі Сприня. Там у 1944 році утворили Українську головну визвольну раду (УГВР), де прокладали шлях до незалежності України.

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА