Колишню вечірню школу на Павленках приватизують

Історична будівля на Павленківській площі, 6Історична будівля на Павленківській площі, 6 | Фото: poltava.to

ФОП Оксана Хардіна вкладе в ремонт історичного приміщення 125 тисяч з подальшим правом приватизації

На останній сесії Полтавської міськради депутати проголосували за проект рішення «Про укладання договорів оренди». Одним із його пунктів рішення стало надання дозволу ФОП Хардіній О.М. на проведення невід’ємних поліпшень (ремонту) орендованого майна. Мова йде про 474 кв.м. площі на Павленківській площі, 6 — це два поверхи колишньої вечірньої школи. Підприємець вкладе у ремонт 125 тис. грн.

Під час обговорення проекту рішення депутат Олександр Шамота висловив думку, що мова йде про майбутню приватизацію, тому сума в 150 тис. грн — є підозріло малою.

Вже після сесії міський голова Олександр Мамай повідомив, що є інший шлях — аукціону, який має тривалу процедуру. А так вже є орендар, який проведе поліпшення і після відповідної оцінки майна, можливо, заявить бажання його приватизувати.

Довідково. Відповідно до Програми управління об’єктами нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Полтави на 2018-2020 роки, включення об’єкту до переліку об’єктів, які підлягають приватизації шляхом викупу орендованого майна за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки, відбувається якщо виконується кожна з таких умов:

  • орендарем здійснено поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від відповідного об’єкта без заподіяння йому шкоди, в розмірі не менш як 25 відсотків ринкової вартості майна, визначеної суб’єктом оціночної діяльності для цілей оренди майна;
  • орендар отримав письмову згоду орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень, які надають йому право на приватизацію майна шляхом викупу;
  • невід’ємні поліпшення виконані в межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна для цілей укладання договору оренди або для цілей продовження договору оренди;
  • здійснення і склад невід’ємних поліпшень, у тому числі невід’ємний характер поліпшень, підтверджені висновком будівельної експертизи, а вартість невід’ємних поліпшень, підтверджених висновком будівельної експертизи, визначена суб’єктом оціночної діяльності;
  • орендар належно виконує умови договору оренди, відсутня заборгованість з орендної плати;
  • договір оренди є чинним на момент приватизації.

Сама Оксана Хардіна на наше запитання, що планується в двоповерховій будівлі, відповіла, що не вона особисто «веде» це питання, тому не буде говорити про плани, які дійсно існують. Єдине, що вона повідомила — будівлю залишать.

Взимку усі вікна та двері на першому поверсі будівлі були закриті листами металопрофілю

Зазначимо, чоловік Оксани Хардіної — Олег Хардін — є депутатом та головою бюджетної комісії Мачухівської ОТГ. Він є екс-представником Партії Простих Людей (нинішня СДП), який організував виборців, які прийшли на засідання міської ТВК, щоб зірвати розгляд питання про відкликання депутата Дениса Поліщука. До речі, й сам Олег Хардін був помічником Поліщука. Наразі він в команді «Рідного міста», того крила, яке тяжіє до секретаря міськради Оксани Деркач.

Хардін вказав у своїй декларації за 2017 рік, що його дружина Оксана Хардіна отримала дохід в 938 тис. 958 грн від підприємницької діяльності, а також отримала від нього позику — 2 млн 840 тис. грн. Сам Олег Хардін володіє ПП «Концепт-Текстиль», яке по виду економічної діяльності торгує товарами господарського призначення.

Нагадаємо, що історична будівля колишньої школи з березня по листопад 2017 року горіла 18 разів. Після оцінки будівлі, вона була надана в оренду за 6,3 тис. грн в місяць. Взимку усі вікна та двері на першому поверсі були закриті листами металопрофілю. З того часу ми не фіксували жодної пожежі за цією адресою.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»