Колишній міліціонер, який попався на продажі зброї, отримав 6 років в’язниці

Раніше засуджений екс-міліціонер, затриманий під час продажу зброї із спільником, проведе 6 років у в’язниці

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області виніс вирок двом мешканцям Миргорода та Лубен, які незаконно продавали зброю. Один з них виявився раніше засудженим, який до цього працював у міліції. Він отримав 6 років ув’язнення, а його спільник — 2 роки умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ.

З офіційного сайту суду вдалося дізнатися імена обвинувачених: Валерій Гасенко та Юрій Тітов. Останній з 2001 року працював у правоохоронних органах і мав звання майора міліції. У 2014 році той же суд призначив йому 3 роки умовно за організацію збуту зброї. Крім того, йому на 3 роки заборонили обіймати посади у правоохоронних органах та присудили 8500 грн штрафу. Тобто, вже у березні 2017 року він мав шанс знову стати правоохоронцем.

Та цього не сталося, бо 18 березня 2016 року, рівно за 2 роки після вироку, він знову попався із зброєю. Юрія Тітова разом із спільником затримала СБУ разом з прокуратурою. Загалом правоохоронці вилучили:

  • 14 патронів калібру 9 мм;
  • магазин з 6 патронами калібру 9 мм;
  • пістолет Шмайсер калібру 9 мм;
  • 40 патронів калібру 7,62 мм;
  • автомат Калашнікова калібру 7,62×39 мм;
  • 2 бойки;
  • 2 гранати Ф-1 з запалами;
  • тубус з запалом;
  • близько 20 тис. грн, отримані від покупців.

Нагадаємо, у повідомленні СБУ про затримання, зазначалося, що вилучена зброя — із зони АТО. Однак, у матеріалах справи про це нічого не зазначено. Під час судового засідання Юрій Тітов заявив, що гроші та зброю йому підкинули. За його словами, влаштував вдома музей із не бойовою зброєю. Із бойового мав тільки карабін, на який був дозвіл.

Його спільник Валерій Гасенко провину визнав і зізнався у збуті пістолета, автомата і патронів. При цьому зазначив, що із Юрієм Тітовим бачився лише з особистих справ і причетності до зброї той не має.

Заслухавши покази та ознайомившись із матеріалами справи суддя Сергій Гудков не взяв до уваги показання раніше засудженого екс-міліціонера. Тому виніс наступний вирок. Валерію Гасенку він призначив 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком — 2 роки. Юрію Тітову, з урахуванням попереднього невідбутого строку призначено 6 років ув’язнення.

Обидва обвинувачених вже подали позов до Апеляційного суду Полтавської області, який 19 квітня мав призначити склад суду.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»