Коломойський вперше прокоментував націоналізацію «ПриватБанку»

Український олігарх, колишній власник банку «ПриватБанк» Ігор Коломойський подякував Кабінету міністрів України і особисто прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за рішення націоналізувати «ПриватБанк», який став жертвою свавілля з боку Національного банку України. Про це йдеться в коментарі Коломойського, оприлюдненому на УНІАН.

«ПриватБанк» став жертвою свавілля НБУ. У «Приватбанку» був збалансований забезпечений кредитний портфель, підтверджений міжнародним аудитом. Однак НБУ, постійно змінюючи свої власні нормативи, придумував все нові і нові способи штучного зниження капіталізації банку. Потім вони почали розповідати про міфічну діру у 150 млрд грн, 97% пов’язаних кредитів, про те, що всі гроші вкрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики. Нормальні центробанки допомагають банкам у важкий час, такий як економічні кризи, окупація або війна. Наш же регулятор використовував усі можливі прийоми, щоб дотиснути «ПриватБанк». І, на жаль, у нього це вийшло », – наводяться в тексті слова Коломойського.

Олігарх підкреслив, що акціонери банку були змушені звернутися до уряду з пропозицією про передачу «ПриватБанку» державі в зв’язку з масштабною клієнтської панікою, спровокованою насамперед діями НБУ. «Я вважаю, що прем’єр-міністр і його команда проявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення. Якби вони не зважилися на цей крок, це поставило б під загрозу всю фінансову систему України», – йдеться в повідомленні.

«Найважливіше, що в результаті прийнятого рішення не постраждали клієнти банку. Як би важко і прикро не було, протягом усіх переговорів ми пам’ятали, що найголовніше – це клієнти «ПриватБанку». Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити «ПриватБанк». Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів. А в іншому, історія розставить все по своїх місцях», – заявив він далі.

Ігор Коломойський також висловив надію, що новий акціонер в особі держави і нове правління, очолюване Олександром Шлапаком, «буде високо нести прапор« ПриватБанку», знайде спільну мову з усіма клієнтами банку, збереже і примножить його високі стандарти».