Кобеляцький райсуд призначив умовний термін полтавському поліцейському, який взяв $30000 хабара

Три роки умовно призначили поліцейському з сектору захисту економіки Полтавщини, який попався на $30000 хабара

13 квітня Кобеляцький райсуд Полтавської області виніс вирок колишньому заступнику начальника відділу управління захисту економіки поліції Полтавщини Андрію Мельничуку, якого більше року тому затримали на $30 000 хабара. Головуюча суддя Ірина Омельченко призначила екс-поліцейському умовний строк. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Андрія Мельничука співробітники СБУ затримали 2 лютого під час отримання $30000. Гроші він вимагав від директора кобеляцької агрофірми «Мир» за те, щоб не проводити обшуків на підприємстві через начебто користування послугами конвертцентру.

2 лютого 2016 року директор агрофірми передав кошти поліцейському у своєму службовому кабінеті у Кобеляках. З переданої суми $3000 належали директору, а решта суми була імітацією грошових купюр.

За тиждень після затримання поліцейський потрапив до лікарні із струсом мозку. Інформацію про те, яким чином він отримав травми, приховали. Ще за два тижні за нього внесли 800 тис. грн застави, розмір якої потім збільшили до 2 млн грн. Вона також була внесена.

На час досудового слідства заступника начальника відділу управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України відсторонили від посади. Пізніше він звільнився за станом здоров’я (інвалід III групи).

На судовому засіданні Андрій Мельничук заявив, що зустрічався із керівником агрофірми лише раз — 25 грудня 2015 року. Зустріч була для того, щоб перевірити оперативну інформацію. Більше він цього чоловіка не бачив.

Заслухавши матеріали справи, суддя Ірина Омельченко визнала Андрія Мельничука винним у шахрайстві та замаху на злочин. Вона призначила 5 років позбавлення волі з іспитовим строком — 3 роки. Також з екс-поліцейського стягнуть 1845 грн за проведення судової експертизи в кримінальному провадженні. 2,067 млн грн застави не повертатимуть заставодавцю до набрання вироку законної сили.

Наразі вирок не набрав чинності. В обвинуваченого є місяць на оскарження вироку.

Нагадаємо, що покарання отримав і директор ПАФ «Мир». За угодою про визнання винуватості він сплатив 10,2 тис. грн штрафу.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»