Книги за кошти обласного бюджету від видавництва «Дивосвіт»

У 2017 році до переліку видавничих проектів, передбачених до реалізації за рахунок коштів обласного бюджету, було включено два видання Художньо-рекламного агентства «Дивосвіт».

Вперше в одній книзі та без цензурних правок поєднано однойменні твори братів Григорія та Григора Тютюнників — роман і кіносценарій «Вир» (один із них до цього ніколи не друкувався, а інший виходив лише зі скороченнями). За роман «Вир» Григорій Тютюнник у 1963 році посмертно відзначений Шевченківською премією.

Упорядником книги виступив краєзнавець, педагог, текстолог, доктор філологічних наук, професор Олексій Неживий, який досліджував творчість братів Тютюнників понад 30 років, а над цією книгою працював майже десятиліття.

Олексій Неживий Олексій Неживий

Щоб відновити втрачені сторінки, науковцю довелося копіювати авторизований машинопис роману у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка, куди вдова Григорія Тютюнника віддала архів. Виявилося, що загалом у попередніх виданнях не вистачає близько 14 сторінок тексту. Олексій Неживий переконує, що важливою є не кількість сторінок, а зміст, який вони несуть. Рецензувалися твори не з художньою метою, а щоб приховати історичну правду. Інколи навіть один рядок може нести таке смислове навантаження, що заради нього варто перевидавати книгу.

«Вир» розповідає про багатогранність життя українського народу в мирний час, про бурхливий плин тривожних передвоєнних і військових років. Життєвий вир, як і водна стихія, нерідко буває нещадним, але духовно сильні люди перемагають його.

Презентація «Виру» в обласній біблотеці Презентація «Виру» в обласній біблотеці

Андрій Садовий купує «Вир» Андрій Садовий купує «Вир»

Презентація виданої без купюр книги відбулася у бібліотечних установах області, а також у приміщенні Львівського історичного музею в рамках заходів найбільшої української книжкової виставки-ярмарку — 24-го Форуму видавців у Львові. 

Шедевром малої прози можна без перебільшення назвати збірку оповідань і новел полтавської авторки, члена Національної спілки письменників України Наталки Фурси «Зінське щеня»

Книга «Зінське щеня» Книга «Зінське щеня»

У рецензії до книги Герой України, член Національної спілки журналістів України Тетяна Балагура влучно зазначає, що Н.Фурса пише коротко, сильно, а деколи й страшно, бо світ, який постає перед її очима, далеко не завжди справедливий, сповнений невирішених проблем і людського болю, злоби. Назву вибрано не випадково, адже «зінське щеня» — символ злості. Прості люди українських містечок і сіл стали об’єктами психологічних роздумів та реалістичних картин авторки. І про себе писала, бо болить їй чуже, і власне, і своє, і наше.

Книга, де вміло і жорстко препаруються людські долі, характери, стосунки і поступки, спонукає читача до співчуття, милосердя та християнського розуміння любові.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації