Клумби на Театральній площі захистили від птахів

У Полтаві випробовують новий спосіб захисту клумб від птахів. Над квітами, що висаджені в клумбах на Театральній площі, вже близько тижня встановлені спеціальні сітки. Клумби тут розбивають на початку травня, та протягом всього сезону вони потерпають від пернатих.

Над вирішенням проблеми міркували в КП «Декоративні культури». Досвід перейняли в колег із Харкова. Тепер над рослинами натягнута спеціальна сітка, яка захищає квіти від пернатих.

— Історично склалося, що Театральна площа — це місце, де і дорослі, і малі дуже люблять годувати птахів. Годуючи пернатих, люди часто закидають насіння, хліб прямо в клумби, висаджені по обидві сторони від площі. Пташки, визбируючи їжу, дуже пошкоджують рослини. Квіти інколи навіть не встигають вирости. Кілька разів за сезон ми відновлюємо клумбу. Це вимагає додаткових фінансових та фізичних затрат. Підгледіли ідею із захистом насаджень за допомогою захисної сітки у Харкові, — розповів директор комунального підприємства «Декоративні культури» Олексій Харченко.

Також керівник КП зазначив, що застосували цей досвід саме на Театральній площі невипадково, адже це місце — особливе. Тут проходять культурні, розважальні, спортивні заходи, які збирають сотні й навіть тисячі містян. Проводять свій вільний час і юні, і дорослі. Сюди приїздять фотографуватись подружні пари. Прогулюються молоді мами зі своїми дітками. Тому вкрай важливо зберігати як естетичний вигляд площі, так і добру традицію мешканців підгодовувати птахів.

Полтавець Володимир розповів, що доволі часто буває у центрі міста й постійно неподалік Театральної площі висипає додолу цілий пакет хлібної крихти. Сюди злітаються десятки голубів і наввипередки збирають їжу.

Полтавець Володимир Полтавець Володимир

— У цьому районі я завжди купую свіжу пресу і обов’язково підгодовую птахів. Це вже традиція в мене така: придбав газету, а шляхом додому — пригостив голубів. Сам же я проживаю в іншій частині міста — по вулиці Данила Апостола. То я і там годую птахів. І взагалі усюди, де знаю, що їх великі зграї, — розповів Володимир.

Полтавка Наталія зі своїм онуком на це місце приходять гуляти будь-якої пори року і завжди годують птахів:

— Дуже полюбляємо тут гуляти. Приходимо сюди і влітку, і взимку. І завжди годуємо пташок. Дитині дуже подобається власноруч пригощати голубів.

Директор КП «Декоративні культури» Олексій Харченко Директор КП «Декоративні культури» Олексій Харченко

На скільки новий метод захисту клумб ефективний — робити висновки поки зарано, додав Олексій Харченко, адже встановили сітки лише близько тижня тому і лише над тими квітками, які ще не вкорінилися цілком. Втім, за пробний термін недоліків не помітили. Клітинка сітки є широкою, тому рослина вільно дихає й отримує достатньо сонячних променів, а пташки не плутаються у сітці.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради