Кіберполіція затримала полтавського хакера, якого розшукували в 30 країнах

Організатора міжнародної злочинної платформи, відомої як “Avalanche”, яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп’ютерів, затримали вчора в Києві.

Поліцейські виявили у нього паспорт громадянина України на ім’я іншої особи, за яким зловмисник прибув до столиці. Сьогодні, 26 лютого, суд обиратиме йому запобіжний захід у Полтаві.

Як повідомили в кіберполіції, мережа “Avalanche” працювала 7 років. В її ліквідації були задіяні правоохоронці 30 країн. 30 листопада 2016 року поліцейські провели міжнародну спецоперацію з ліквідації цієї кібермережі. Тоді в Полтаві правоохоронці затримали і організатора цієї злочинної діяльності – 33-річного місцевого жителя.

1 грудня 2016 року Жовтневим районним судом Полтави було розглянуто клопотання представника Генеральної прокуратури України про арешт хакера. У виборі саме такого запобіжного заходу суд відмовив, після чого підозрюваний зник із залу суду. Пізніше він був оголошений в міжнародний розшук.

Згідно з українським законодавством, йому інкримінують причетність до скоєння кількох кримінальних злочинів: ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 361, ч. 2 ст. 342 і ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. У той же час прокуратурою Вердена і поліцією Люнебурга (Федеративна Республіка Німеччина) розслідується кримінальна справа щодо міжнародної платформи злочинної інфраструктури, відомої як “Avalanche”, яка використовувалася в якості майданчика для запуску та управління масових глобальних шкідливих атак і відмивання грошей. У Німеччині, за оцінками експертів, це спричинило збитки більш, ніж на 6 млн євро.