Керівництво Полтавщини завітало на святкування Дня перемоги над нацизмом у Семенівку

Сьогодні на честь 72-ї річниці перемоги над нацизмом керівництво області завітало до Семенівки, щоб розділити з мешканцями району радість перемоги, привітати ветеранів та вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні.

У заході взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, заступник голови ОДА Роман Товстий, голова Полтавської облради Олександр Біленький, депутати облради Олександр Трухін, Володимир Куцовол, Віталій Кабачок, селищний голова Людмила Милашевич, голова РДА Віктор Федоренко, голова РР Віктор Юрченко, голова районної ради ветеранів Іван Трохименко, керівники установ та представники громадськості.

— День перемоги — дійсно, свято зі сльозами на очах. Сльозами радості, гордості за наших предків, — говорить настоятель Всіхсвятської церкви, благочинний Семенівського району, архімадрид Олексій. — Вшановуючи нині живих ветеранів, ми розуміємо, що перемога досягнута, завдяки їхній мужності на передовій. Бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя й Божого благословіння. І вклонімося низько до землі за їх подвиг. 

Керівницво області на святкуванні у СеменівціКерівницво області на святкуванні у Семенівці

Збоку на самій сцені перед Семенівською РДА організатори розташували зручні сидіння для ветеранів таким чином, щоб ті безперешкодно могли дивитися концерт. Також облаштували навіс проти сонця й можливого дощу.

Присутніх ветранів ведучі назвали поіменно й наголосили, що всі у вічному боргу перед ними за відібрану війною юність, приклад мужності, сили духу й самопожертву в боях за Батьківщину. Від керівників області й селища героям подарували корзини з квітами. На їхню честь лунав гімн України.

Святкування Дня перемоги над нацизмом Святкування Дня перемоги над нацизмом

Орекстр на святкуванні Орекстр на святкуванні

— День великої перемоги — одне з найулюбленіших свят у державі, говорить селищний голова Людмила Милашевич. — Ми пам’ятаємо історію. Адже покоління, яке її не пам’ятає, не матиме майбутнього.

Людмила Милашевич привітала присутніх зі святом, побажавши миру й злагоди, та зазначила, що вперше Семенівка у День перемоги приймає керівництво області у повному складі.

— Хочу низько вам вклонитися, — звернувся до ветеранів Валерій Головко. — Шановні герої, сьогодні велике свято й одночасно велика жалоба. Ми шануємо живих ветеранів, але згадуємо тих, хто віддав найдорожче — своє життя. Саме Україна понесла найбільші втрати за часи Другої світової війни.

Валерій Головко нагадав, що в Україні війна знищила 38 тисяч шкіл, більше 5 тисяч мостів, але — найстрашніше — кожного п’ятого українця. Саме Україна була військовим майданчиком тих подій, де відбувалися найжорстокіші битви.

Театралізоване дійство Театралізоване дійство

Окремо очільник області привітав зі святом учасників АТО, які продовжили традиції мужності, героїзму та відстоюють незалежність нашої держави сьогодні.

На святі лунали бойові пісні та переможні пісні повоєнних часів. Людмила Милашевич — Семенівський селищний голова — заспівала «Перемога свята, перемога!». Виступали й танцювали дитячі творчі колективи району. Присутні хвилиною мовчання вшанували полеглих за перемогу та поклали квіти до пам’ятника всім загиблим у боях за свободу й незалежність. Під кінець гостей здивували «живими картинами», які на мить перенесли всіх у 1945 рік.

Прес-служба Полтавської ОДА