Керівництво Полтавщини та медики обговорили реформування системи охорони здоров’я

Напередодні Дня медичного працівника в УМСА пройшла робоча зустріч керівництва області з медичним активом. Тема — реформування системи охорони здоров’я та нагородження лауреатів обласної премії ім. М.В. Скліфосовського.

Цьогоріч, за словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, від традиційної форми привітань — урочистостей та концерту, відмовилися. Натомість зібралися, аби поспілкуватися та обговорити питання реформування галузі.

— Сьогодні медична галузь і сама система охорони здоров’я в усіх на устах. Реформи хвилюють і медпрацівника, і органи влади, і представників новостворених ОТГ, і суспільство загалом, — розповів Віктор Лисак.

Віктор Лисак Віктор Лисак

Зустріч відбулася за участі голови Полтавської ОДА Валерія Головка, народного депутата України Костянтина Іщейкіна, голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення, депутата Людмили Овчаренко, депутата облради Руслана Рогова, голови профспілки медичних працівників Олександра Кувічка та ректора УМСА В’ячеслава Ждана.

Руслан Рогов Руслан Рогов

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко подякував лікарям за роботу та висловив сподівання, що Полтавщина найпершою в Україні завершить реформування галузі, яка стане якісно новою:

— Справа, якою ви займаєтеся, — основна для людини. Низький уклін за життя, які рятуєте, народжених дітей, яких приймаєте, впевненість людей в отриманні допомоги.

Валерій Головко Валерій Головко

Він зазначив, що сьогодні відповідальний час для реформування системи охорони здоров’я:

— Ніхто не говорить, що потрібно скорочувати лікарські заклади. Але якість надання медичних послуг повинна бути надвисокою. Коли ми виділяємо кошти, коли говоримо про розвиток інфраструктури, пріоритетом була і буде медицина. Бо це — основа здорової нації і здоров’я нашого майбутнього.

Зустріч з медиками Зустріч з медиками

Голова постійної профільної комісії обласної ради Людмила Овчаренко зазначила, що переймається і проблемами галузі, і особистими проблемами кожного з медиків:

— Ви найперші приймаєте у руки людське життя, і робите усе можливе, аби зберегти здоров’я кожного. У ваших руках здоров’я всієї нації. Добре, що саме зараз ми повертаємо державу обличчям до лікарів, і усвідомлюємо, скільки треба докласти зусиль для перебудовчих процесів, аби реформувати галузь так, щоб усім було комфортно.

Депутат Полтавської облради Руслан Рогов подякував лікарям за роботу. Та згадав, зокрема, про тих, хто наразі рятує життя на фронті:

— Незважаючи на те, що ваша зарплата не дотягує до вашого професійного рівня, а у кожного з вас у сім’ї є проблеми, ви кожного дня йдете на роботу і даруєте людям тепло своїх сердець, професійно виконуєте свої обов’язки. Хочу згадати і про тих ваших колег, які зараз рятують тисячі життів на фронті. Вони роблять те, що неможливо передати словами. 

Дипломи і почесні грамоти Дипломи і почесні грамоти

Спільне фото Спільне фото

Насамкінець, кращих медичних працівників області нагородили премією імені М.В. Скліфософського, грамотами Полтавської ОДА та облради.

Прес-служба Полтавської ОДА