Керівництво області захищатиме перед ДФРР проект реконструкції Диканської гімназії

Вчора перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький взяв участь у позачерговій сесії Диканської районної ради, відвідав Диканську гімназію імені Гоголя та Бузковий гай.

Поміж розглянутих на сесії питань — внесення змін до районного бюджету на цей рік, внесення змін до Комплексної програми комунікацій влади з громадою та розвитку інформаційної сфери в районі на 2016-2018 рр, делегування представника району до Госпітальної ради тощо.

Начальник фінуправління РДА Євген Фесенко доповів про зміни в бюджеті, зокрема, пов’язані з реконструкцією Диканської гімназії. Оскільки умова участі в ДФРР — відповідний відсоток співфінансування з місцевих бюджетів. Попередньо вартість проекту становила понад 4,6 млн грн. За рахунок ДФРР фінансування мало скласти близько 4,2 млн грн.

— Управління капітального будівництва — розпорядник коштів — переглянуло проект, і сума збільшилася до 6,3 млн грн, тобто на 37%, адже після експертизи минуло вже 10 місяців, — говорить Євген Фесенко. — На сьогодні для районного бюджету це близько 1,9 млн грн, тоді як з держбюджету виділено 3 млн. До загальної вартості проекту це 30%, а до суми держбюджету — 63%.

Також депутати підтримали передання 1,2 млн грн з районного бюджету Балясненській сільраді на реалізацію спільного з громадами Диканського та Андріївського районів проекту — капітального ремонту покрівлі Балясненської ЗОШ. Лишається невирішеним питання прийняття самої школи на баланс сільради.

Для представництва Диканського району в складі Госпітальної ради, яку створять при Східному окрузі Полтавської області, вирішили делегувати головного лікаря Диканської центральної районної лікарні Іллю Заіченка.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький розповів про конкурсну комісію ДФРР та передбачені 93 млн грн на область.

— На конкурс 7 квітня подали більше 180 проектів, загальна сума яких перевищила 500 млн грн. Перехідних з минулого року лишилося на понад 45 млн грн, — говорить Андрій Пісоцький. — Серед них на міжвідомчій комісії Мінрегіонбуду ми обов’язково захищатимемо проект реконструкції Диканської гімназії. Він відповідає стратегії регіонального розвитку.

Посадовець зазначив, що існує дефіцит, але слід залучати різні джерела фінансування і враховувати можливість перерозподілу між затвердженими проектами та вірогідність залишку неосвоєних коштів. Втім, якщо за підсумками півріччя буде перевиконання районного бюджету, варто спрямувати ці кошти на ремонт гімназії, щоб разом її добудувати.

Підняли й питання ремонту доріг. Нещодавно керівництво району й області зустрічалися в Полтавській ОДА для визначення планів робіт на цей рік. Торік виділялося близько 1,3 млн грн, цього року — планується виділити понад 3 млн грн на відновлення дорожнього покриття та підвищення туристичної привабливості району.

Також обговорили додаткові джерела фінансування. Зокрема, закон № 3038 про розподіл 5% ренти від нафтогазового видобутку та постанову Кабміну № 726 про спрямування 50% від перевиконання митних надходжень. Андрій Пісоцький пояснив зміст згаданого закону та озвучив позицію депутатів облради щодо співпраці області з нафтогазовидобувними компаніями до початку його дії 1 січня 2018 року.

Також посадовець відвідав Диканську гімназію, в якій навчається більше 200 учнів. Директор школи Надія Горячун провела екскурсію по оновлених класах та приміщеннях, які потребують капітального ремонту — спортзал, актова зала, столова, бібліотека.

Прес-служба Полтавської ОДА