Керівництво області взяло участь в аудіоселекторній нараді Міністерства інфраструктури України

Участь в аудіоселекторній нараді взяли представники з усіх областей країни, а очолив її Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Спільно вони обговорили проблеми, які виникають під час реалізації експерименту щодо фінансового забезпечення розвитку автодоріг загального користування.

Полтавщину на аудіоселекторній нараді Міністерства інфраструктури України представляли керівники області: голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький, а також т. в. о. начальника управління-начальник відділу транспорту та зв’язку управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Сергій Марчишинець та директора Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка.

На нараді порушили ряд питань, зокрема щодо реалізації «митного експерименту», який дозволяє отримувати додаткове фінансування для реконструкції та ремонту автодорожньої інфраструктури країни та забезпечити нову якість доріг та безпеку автомобільного руху.

— На Полтавщині 60% усіх коштів від перевиконання збору митних платежів на сьогодні вже освоєно. Інша частина — залишається в процедурному питанні. Проблем в нас немає: тендери всі проведені, роботи ведуться, — наголосив Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Також на селекторі обговорили питання щодо передачі частини доріг на баланс місцевих органів. Це розпочнеться вже цієї осені.

— Полтавщина в цьому напрямку пішла трохи далі. Нині ми формуємо програму утримання та відновлення доріг. Переконаний, що вона буде довгостроковою, — додав голова Полтавської ОДА.

В цій програмі будуть розписані почергові кроки проведення ремонтних робіт на автошляхах — з яких розпочнуть, а які залишать на потім. І так, доки 100% доріг не відремонтують. Програма передбачає участь бюджетів всіх рівнів — сільського, районного, міського, обласного та державного.

— В програмі буде прописаний певний алгоритм. Наприклад, якщо місцеві бюджети не беруть участі у фінансуванні та відновленні своїх доріг, то на певний період ремонт тієї ділянки ми відкладаємо. Першочергово ми хочемо підвищити фінансові ресурси сільських бюджетів, — зауважив Валерій Головко.

Говорили на нараді і про облаштування вагових комплексів по регіонам країни. На Полтавщині кошти на це виділятимуть.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

— Нині ми чимало зусиль прикладаємо для відновлення доріг. Але не менш важливо навчитися їх утримувати. Перевантаження — ворог автошляхам. А контролювати його можна ваговими комплексами. Тому ми готові спрямовувати кошти на їхнє облаштування, — розповів Андрій Пісоцький.

Також на селекторі порушили питання щодо перевезення пасажирів приміськими потягами, яке за словами Міністра інфраструктури України є збитковим.

— Міністерство виходитиме з ініціативою — формувати приміські поїзди кращої якості та за залишковим принципом. Я б хотів, щоб області включилися в цей процес і проробили певні механізми — чи то компенсації, чи субсидіювання, але участь у перевезенні пасажирів приміськими потягами брати потрібно, — зауважив України Володимир Омелян.

Валерій Головко переконаний, щоб приміське перевезення перестало бути збитковим, пільги потрібно монетизувати. Тобто відмінити можливість безкоштовно пересуватися певним видом транспорту. Натомість пільговикам потрібно надавати додаткову суму коштів і нехай вони самостійно вирішують — витратити їх на проїзд чи покупки.

Прес-служба Полтавської ОДА