Керівники області зустрілися з головами сільрад Полтавського району, у яких ЦВК не призначила вибори на 29 жовтня

Учора голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та Директор депаратменту економічного розвитку та залучення інвестицій Інна Іщенко зустрілися з головами сільських рад Полтавського району, у яких Центральна виборча комісія не призначила вибори на 29 жовтня 2017 року.

— Постановою від 16 серпня 2017 року внесено зміни до порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів. Згідно з деякими з них, у трьох ОТГ Полтавського району, а саме: Щербані — Тростянець, Микільське — Терешки, Степне — Ковалівка — Куликівка — Василівка вибори не відбудуться, — розповів Валерій Головко

За його словами, не проведення виборів цьогоріч означає втрату одного бюджетного року, а разом із тим і можливість розпочати свій розвиток.

Тож, разом з директором Департаменту економічного розвитку та залучення інвестицій Інною Іщенко та головою Полтавської РДА Ігорем Карімовим на нараді обговорили усі проблемні питання, які виникли в цих сільських радах.

Обговорення Обговорення

Інна Іщенко та Ігор Карімов Інна Іщенко та Ігор Карімов

— Ми вислухали думки голів, внесли свої пропозиції. Обласна влада налаштована всіляко їх підтримувати та допомагати в процесі об’єднання. Адже, реформа децентралізації є однією з ключових та необхідних реформ в Україні, — зазначив Андрій Пісоцький.

Він наголосив, що від початку впровадження реформи децентралізації, від процесу обговорення та ініціювання цього процесу, обласна влада завжди підтримувала ідею добровільності.

— Мені дуже прикро, що відбулася така ситуація, яка заблокувала впровадження реформи та створення нових потужних ОТГ, — сказав Андрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

4 вересня голова Полтавської ОДА Валерій Головко буде у відрядженні у Києві, де планує зустрітися з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм. А після цієї поїздки, матиме зустріч з головами сільських рад, де спільно продумають план дій для відновлення справедливості та призначення виборів в ОТГ, які цього чекають.

Нагадаємо, що днями Центральна виборча комісії призначила вибори у 202 територіальних громадах. Вони заплановані на 29 жовтня. Однак, створення спроможних громад це лише частина реформи децентралізації. На наступному етапі потрібно перепрофілювати місцеві державні адміністрації у органи префектурного типу, які наглядатимуть за законністю тих чи інших рішень громад. А виконавчі функції РДА та ОДА, які їм не властиві, віддати виконкомам районних та обласних рад. І для цього мають ухвалити у другому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації. Про це нещодавно заявив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Прес-служба Полтавської ОДА