Керівники області привітали полтавських дефлімпійців

1-го серпня полтавські спортсмени повернулися з ХХІІІ літніх Міжнародних Дефлімпійських ігор. Біля стін Полтавської ОДА їх урочисто зустрічали керівники області, рідні друзі та вболівальники. Пізніше з спортсменами зустрівся очільник Полтавщини Валерій Головко. 

ХХІІІ літні Міжнародні Дефлімпійські ігри проходили у місті Самсун, Туреччина. Протягом тринадцяти днів, з вісімнадцятого по тридцяте липня, 24 дефлімпійця з Полтавщини представляли наш регіон у складі збірної України. Спільно їм вдалося вибороти 32 медалі.

— По кількості відзнак, дефлімпійці з Полтавщини поступилися лише своїм колегам з Київщини. І це найкращий результат за всю історію проведення Літніх Дефлімпійських Ігор. Вітаємо наших спортсменів, — зазначив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

Зустріч перед ОДА Зустріч перед ОДА

Найбільше медалей: дві золоті, одну срібну та дві бронзові із Самсуна до Полтави привезла каратистка Інна Мажара. Вона розповіла, щоб досягти таких результатів, вона наполегливо тренувалася протягом 4 років. Саме з такою періодичністю проходять літні Дефлімпійські ігри:

— Це вже друга моя участь у Літніх Дефлімпійськіхих Іграх. На минулих, які проходили в столиці Болгарії, у фіналі я перемогла росіянку та виборола «золото». Я, звичайно, хвилювалася за себе, але більше за свою старшу сестру Віту Гаврілову.

Віта Гаврілова також каратистка. Цьогоріч у літніх Міжнародних Дефлімпійських ігор участь вона брала вперше. Хоч і перевершити свою сестру за кількістю медалей їй не вдалося, та все одно результатом вона задоволена:

— В спорт мене привела моя молодша сестра, дякую їй за це. Ці ігри мені далися нелегко, проте все рівно дві медалі: золоту та бронзову я отримала. 

Загалом на 23-х Дефлімпійських Ігор нашу країну представляли 217 спортсменів. У 16-ти індивідуальних та командних видах спорту вони вибороли 165 медалей. 

— Виходить, що майже кожна п’ята медаль української збірної — виборена саме полтавськими дефлімпійцями. Ми пишаємося ними. Віримо, що на кожних наступних Дефлімпійських Іграх, наші спортсмени демонструватимуть все кращі результати, — зазначив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Валерій Головко вітає спортсменівВалерій Головко вітає спортсменів

Полтавські дефлімпійці Полтавські дефлімпійці

Полтавські ж дефлімпійці боролися за медалі у 6-ти видах спорту: боулінг, футбол, карате, легка атлетика, настільний теніс, тхеквондо.

— У кожному із цих видів спорту, окрім легкої атлетики, полтавські спортсмени здобули призові місця. Насправді ми так і прогнозували, щоправда нас приємно здивували такі високі результати з боулінгу — 2 учасники, 2 медалі, — додав начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Гордий за полтавських дефлімпійців і голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Він подякував спортсменам за працю, недоспані ночі та завжди напружені м’язи.

Спільне фото спортсменів з керівництвом областіСпільне фото спортсменів з керівництвом області

— Такі високі здобутки, — сказав Валерій Головко,— свідчать, що всі прикладені зусилля дефлімпійцями не були марними. Уже не перший рік розвиток спорту — є одним з пріоритетних напрямків роботи Полтавської влади. Ми плануємо збільшити премії та стипендії спортсменам за високі здобутки, покращити умови тренування та їхні житлові умови. Для цього плануємо розробити відповідну програму. 

Окрім цього, на базі ПТУ № 23 планують відкрити училище спортивного спрямування для всіх бажаючих. Там буде хороша тренувальна база, що дасть можливість дівчатам та хлопцям не шукати місця тренування в інших областях.

Прес-служба Полтавської ОДА