Керівник Полтавської організації СПУ: Аваков та Яценюк хочуть захопити бренд партії перед виборами

Полтавський соціаліст Степан Бульба заявив, що «бандити та Аваков хочуть захопити бренд СПУ»

Керівник Полтавської обласної організації СПУ Степан Бульба вважає, що бренд партії рейдерським способом хочуть захопити певні політики. Його реакція викликана виступом радника міністра МВС Іллі Киви, який 8 липня публічно заявив, що погоджується очолити СПУ згідно із рішенням з’їзду партії.

Ілля Кива прийняв рiшення очолити Соціалістичну партію України (2017.07.08) Ілля Кива прийняв рiшення очолити Соціалістичну партію України (2017.07.08)

— У цієї історії є передмова. 21 червня 2014 року на позачерговому ХХ з’їзді СПУ прийнято зміни до статуту та у складі керівних органів СПУ. Зокрема, ми скасували посаду «Лідер партії», а так себе найменував Петро Устенко. Тобто, ми підтвердили повноваження керівника партії Миколи Рудьковського, обрали новий керівний склад і подали документи з’їзду в Державну реєстраційну службу Міністерства юстиції. Однак державні реєстратори не взяли до відома зміни до статуту та у складі керівних органів СПУ. 22 січня 2017 року за нашим позовом відбулося засідання Окружного адміністративного суду Києва. Суд повністю погодився із нашими аргументами і постановив визнати протиправними дії Державної реєстраційної служби України щодо відмови у взятті до відома інформації з’їзду. Суд також скасував наказ Держслужби щодо відмови брати до відома інформацію стосовно змін у статуті та у складі керівництва. Суд зобов’язав зареєструвати наші рішення. До цього Міністерство юстиції подало на апеляцію в Київський апеляційний адміністративний суд, який задовольнив клопотання Мін’юсту. Нарешті 13 червня Вищий адміністративний суд України постановив залишити рішення суду першої інстанції без змін, а рішення апеляційного суду було скасоване.

Останні події щодо обрання нового керівника СПУ Степан Бульба вважає політичним рейдерством:

— Тепер можна об’єднати і незгоду Мін’юсту, і нещодавню заяву Киви. Думаю, що причина єдина — намагання Арсена Авакова та Арсенія Яценюка рейдерським, навіть бандитським способом захопити відомий політичний бренд СПУ перед майбутніми виборами. До цього Петро Устенко за допомогою охоронної фірми захопив центральний офіс СПУ, викрав установчі документи та печатку партії. Його дії підпадають під ст. 205 ККУ (Підроблення документів). Він у статуті прописав, що «лідер партії», хоча після ХХ з’їзду такої посади не існує, може одноосібно звільняти керівників обласних організацій, а призначення нових відбувається за погодженням із цим лідером. Яка, в біса, це партія? Це знищення демократії. А подальші дії показали, що і фактичний продаж партії. Ми звернемося до правоохоронних органів, щоб вони відновили кримінальне провадження щодо Устенка і розпочали нове щодо Мін’юсту, адже його дії порушують ст. 170 ККУ (Перешкоджання законній діяльності політичних партій). Також ми проведемо з цього приводу брифінг у Верховній Раді. Маю надію, що бандити не дістануть бренд СПУ.

Керівником СПУ з 1 серпня 2015 року є Микола Садовий, нардеп двох скликань, доктор педагогічних наук, професор.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»