КАТП-1628 два роки купує паливо по завищених цінах: поліція розслідує фіктивність тендерів

Правоохоронці вважають, що комунальники через фіктивні тендери скупували паливо по завищеним цінам, зокрема у ТОВ «Надежда Ритейл»

19 травня слідчий суддя Октябрьського райсуду Ганна Андрієнко задовольнила клопотання слідчого про доступ до документації Полтавського КАТП-1628. З тексту ухвали відомо, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо проведення комунальниками фіктивних тендерів, завдяки яким, останні закупляли паливо по завищеним цінам.

Кримінальне провадження проводиться по ч.3 ст. 191 (Привласнення, або розтрата майна) КК України. В ухвалі наголошується, що у правоохоронців є підстави вважати, що службові особи УЖКГ та КАТП-1628 розтратили бюджетні кошти.

Отже, під «приціл» слідчих потрапили 12 закупівель паливо-мастильних матеріалів, які здійснені КАТП-1628 у період 2015-2017 років. 9 з них ми знайшли на порталі «ProZorro». Цікаво, але у всіх «знайдених» закупівлях постачальником є ТОВ «Надежда Ритейл». З цих закупівель, лише три проведені через тендер, в іншому випадку чиновники закупляли напряму.

Проте навіть якщо здійснювався тендер, то «Надежда Ритейл» пропонувала найбільшу ціну й просто чекала, коли тендерний комітет відхилить пропозицію її конкурентів. Сумарна вартість підписаних договорів через «ProZorro» становить близько 14 млн грн (без врахування подальших змін у тендерних договорах).

Витяг з реєстру судових рішень Витяг з реєстру судових рішень

Зауважимо, що головою тендерного комітету КАТП-1628 у минулому році був Валерій Рак, який у 2015 році балотувався до міськради від партії «Совість України». З 2017 року новим головою тендерного комітету є Едуард Волков, який є помічником секретаря міськради Оксани Деркач (партія «Рідне місто»). Директором підприємства до останнього часу був Тарас Бойко.

Слід нагадати, що це перший випадок, коли закупівлі комунальників викликають підозри. Так, у березні 2017 року КАТП-1628 намагалося придбати шини у «Депот Груп», яке належить падчерці міського голови Ірині Климко. Тоді це підприємство запропонувало найбільшу суму на тендері, а «конкурентом» було «Вересень ЛТД», яке належить її чоловіку Володимиру Бакуменко.

Проте, вже після публікації, стало відомо, що «Депот груп» відмовилось укладати договір, а сама Ірина Климко повідомила на сесії міськради, що більше не буде приймати участь в тендерах КАТП-1628.

Крім цього, варто зауважити, що чиновники з КАТП-1628 проходять фігурантами по ще одній справі. Так, поліція розслідує справу виведення у тінь коштів від продажу вторсировини з Макухівського сміттєзвалища.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»