Каплін зареєстрував законопроект про підвищення мінімальної пенсії до 3200 грн

Пенсія 1400 гривень: 900 за газ + 400 за ліки + 100 на їжу. Така формула виживання у Валентини Безкоровайної з Попівки Карлівського району. Учора пенсіонерка побідкалась телефоном народному депутату Сергієві Капліну на проблеми з субсидією, зранку парламентар вже був у неї на порозі.

У скромній сільській хатині 14 градусів тепла. Це при тому, що лічильник намотує вдвічі більше, ніж покриває субсидія. Дрів купити нема за що, а в лісочках довкола вже навіть хмизу нема.

«Норми споживання газу, яку встановила держава не вистачить, щоб нагріти навіть собачу конуру! Ці „жлобські“ куби, на які влада виділяє мільярди субсидії — просто насмішка. А ціни на газ, завищені втроє — просто знущання. У Валентини Миколаївни хворе серце. Та воно стати може від таких платіжок. А по телевізору нахвалюють субсидію і рахують рекорди, які на неї виділили. Ці гроші треба дати людям в руки, а не по корупційних дірках. Пенсія має бути достойна, а тарифи адекватні і не треба буде ніяких субсидій», — обурився лідер СДП Сергій Каплін.

До оселі жінки викликали місцевих чиновників — дали доручення розібратись із нарахуваннями субсидії бабці. Посходились до сусідки й інші мешканці села. Разом із громадою лідер Соціал-демократичної партії та його обласна команда вирішили звернутись до Уряду, аби там переглянули норми споживання газу.

Всі як один у шоці від цін на газ, на якому на Полтавщині по суті живуть. Область дає 60% всього видобутку блакитного палива в Україні, а по кишені тільки пластикові пляшки з гарячою водою.

«При таких тарифах і цінах пенсіонери зараз лишились на копійчаному утриманні. Ми підвищили зарплати до 3200 гривень, але на пенсіонерів це ніяк не вплинуло. Я вніс до Верховної Ради законопроект про підвищення мінімальної пенсії до 3200 гривень. Маємо зрівняти гарантовані державою соціальні норми для працюючих і тих, хто відпрацював. Документ зареєстрований , сподіваюсь на підтримку депутатів. Тим, хто сумнівається чи голосувати — нехай приїдуть в будь-яке село і розкажуть отакій Валентині Миколаївні, як вона має жити за 100 гривень, які залишаються в неї після оплати газу і ліків», — додав Сергій Каплін.

Парламентар нагадав, що під час нещодавньої зустрічі з профспілками та Президентом мали розмову і про тарифи та субсидії, і про соціальні гарантії та пенсійне забезпечення. Такі наради, пообіцяв Глава держави будуть щомісяця. На наступній, наприкінці лютого, Каплін із профспілковим активом планує заручитиося найвищою підтримкою у всіх питаннях захисту простих людей.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)