Каплін: СДП оголосила війну МВФ

Соціал-демократи закликають відмовитись від грошей МВФ. Лідер СДП, народний депутат Сергій Каплін зареєстрував проект закону про встановлення мораторію на співпрацю з Міжнародним валютним фондом. За документом Кабмін має у місячний строк звернутись до МВФ і розірвати чинні укладені меморандуми, договори та угоди та оголосити про припинення подальшої співпраці.

Парламентар переконаний, що іноземні кредитори нав’язують кабальні умови отримання чергових траншів, борг росте, а ефекту від фінансової допомоги суспільство не відчуває.

«22 мільярди доларів отримала Україні за 22 роки фінансової окупації Міжнародним валютним фондом. Це мізер в порівнянні з тим, що ми втратили в обмін на так звану „допомогу“. Спершу ми збулись ядерної зброї, потім віддали їм право диктувати нам тарифи і мінімальні зарплати, втратили через приватизацію великі підприємства, на черзі смерть села через дозвіл продажу землі на догоду кредиторам. Зараз в очікуванні чергового мільярда Україна знов продасть за нього душу. Переговори з МВФ Мінфін веде в закритому режимі. Навіть профільні комітети Верховної Ради не знають на що погоджується зараз Україна. Час схаменутися і розірвати всі зв’язки із МВФ. Я зареєстрував законопроект про мораторій на співпрацю з фондом», — заявив Сергій Каплін.

Парламентар пропонує законом встановити, що виплати за чинними меморандумами, договорами та угодами з МВФ із держбюджету не здійснюються до проведення Рахунковою палатою аудиту ефективності використання отриманих коштів та надання Верховній Раді висновків. Якщо виявлять факти неефективного використання — виплати за рахунок держкоштів не здійснюються.

Каплин призвал отказаться от денег МВФ

Мінфін України має на офіційному веб-сайті оприлюднити тексти всіх укладених меморандумів, договорів та угод зі змінами та доповненнями. Також ініціатива Капліна передбачає, що міністерство зобов’язується розробити та направити на розгляд Верховної Ради проект концепції реструктуризації держборгу, який виник на підставі співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Політика МВФ — це крах держав, які вони садять на кредитну голку. Прикладів у світі безліч: знищені війною Югославія і Руанда, Аргентина, яка пережила кілька дефолтів, Мексика, яка була головним експортером кукурудзи тепер мусить її купувати. МВФ кришує всі ці роки корумпованих чиновників, щоб вони кришували його. Ця кругова порука має припинитись. СДП оголошує війну МВФ і починає кампанію „Україна без МВФ“! Якщо ви не хочете три роки отримувати однакову мінімалку, не дожити до пенсії та платити космічні тарифи — приєднуйтеся», — заявив лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін.

У СДП переконані, що кожен українець має право знати на які вимоги фонду вже погодилась Україна і як використали отримані кошти. А далі дозволяти урядам позичати те, що віддаватимуть прості люди, ще й в обмін на фінансовий шантаж, більше не можна.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)