Каплін: Президент підписав наш закон про 5% газової ренти на місця

Президент Петро Порошенко підписав закон про зміни до Податкового кодексу, який дозволить із 1 січня 2018 року залишати 5% ренти від нафти та газу там, де їх видобувають. Співавтором документу був народний депутат Сергій Каплін. Соціал-демократична партія, яку він очолює працює над рішенням, аби ця норма на Полтавщині почала діяти вже з цього року.

«Ми до останнього боролись, щоб закон не було заветовано. Ми надто довго працювали, щоб цей документ взагалі був прийнятий — полтавці, сумчани, харків’яни виходили на мітинги, щоб залишити частину ренти вдома. Багаті на нафту і газ регіони заслуговують на те, щоб мати ресурс на відновлення своєї інфраструктури і захист екології, пошкоджених добувними компаніями. Ми розуміємо складність ситуації — зараз кожна копійка на рахунку в держбюджеті, однак залишати 5% на розвиток регіонів, які дають туди мільярди — справедливо і вкрай необхідно. Ми вдячні Главі держави за те, що підтримали нас-авторів і регіони, де дуже потрібні ці кошти», — заявив Сергій Каплін.

Головний соціал-демократ країни додав, що його команда в Полтавській облраді ініціювала тимчасову альтернативу закону № 3038.

«Ми цілий рік блокували дозволи на видобування нафти і газу в облраді, доки не прийняли закон про 5% ренти. Об’єктивні обставини не дозволили, щоб ця норма вступила в дію вже з цього року. Однак наші депутати-соціал-демократи знайшли вихід. Після переговорів деякі компанії погодились добровільно почати віддавати 5% від ренти з видобутку. Невдовзі чекаємо на перші такі угоди на Полтавщині», — зазначив нардеп.

Прес-служба Соціал-демократичної партії