Каплін подав до Верховної Ради ряд ініціатив щодо припинення колапсу з постачання води у Полтаві

Скасувати 40-денні парламентські відпустки і створити в Верховній Раді робочу групу для негайного вирішення комунального геноциду у Полтаві запропонував полтавський нардеп Сергій Каплін. Говорить напівміри не врятують людей від колапсу, тож проблему потрібно вирішувати негайно і глобально.

— Учора до нас звернулись мешканці шести будинків по вул. Київський шлях зі скаргами на повну відсутність водопостачання. Я одразу звернувся до губернатора та КМУ з вимогою припинити комунальний геноцид. Держава заборгувала підприємствам гроші, а страждають пересічні люди, які вчасно сплачують їхні комунальні побори, — наголосив лідер Соціал-демократичної партії (СДП) Сергій Каплін.

За словами нардепа, не можна дупустити, щоб Парламентарі йшли у відпустку, доки не вирішать комунальний колапс, до якого призвели урядові борги по субсидіях.

— «Полтаваобленерго» сьогодні залишило без води 15 тисяч полтавців. Далі — буде більше. Цей комунальний геноцид через борги держави перед постачальниками за субсидії і пільги. Крім засухи в кранах, на черзі ще й невиплати зарплат комунальникам. По Полтаві Уряд винен енергетикам 150 мільйонів гривень, по всій країні — 36 мільярдів. 

Кабмін обіцяє ці кошти шукати до липня. Люди без води стільки сидіти не зможуть. Тому ми в СДП пропонуємо створити парламентську робочу групу, щоб напрацювати зміни до бюджету та законодавчі ініціативи, які унеможливлять такі колапси.

Також ми вносимо зміни до календарного плану роботи Верховної Ради, щоб скасувати примусові 40-денні відпустки нардепам, доки не буде вирішена ця проблема. Депутати не можуть отримувати по два оклади за байдики, доки в країні постійно спалахують такі комунальні скандали.

Нещодавно ледь врегулювали спробу обленерго знеструмити Горішні Плавні через такі ж борги. В Полтаві долучимось до допомоги комунальникам, або мешканці якнайшвидше отримали життєво необхідну послугу, — підкреслив Каплін.

Каплін: закликаю всіх депутатів, хто при пам'яті, відмовитись від відпусток і повернутись до людей

Нардеп також наголосив, що не можна годувати людей напівмірами, то вмикаючи, то вимикаючи насосні станції і давати воду вряди годи. Сергій Каплін наголосив, що вимагає негайного і повного вирішення ситуації.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)