Канатна дорога в Полтаві: бути чи не бути

Депутати міської ради розглянули можливість будівництва канатної дороги

На депутатській комісії Полтавської міської ради, в червні місяці цього року, голова фракції політичної партії «Батьківщина» в міській раді Олег Белоножко виступив з ініціативою можливості створення у Полтаві об’єкту який би став справжньою родзинкою в нашому віковому, але і молодому, рідному місті. Депутат підняв питання можливості будівництва канатної дороги. Спираючись на досвід міст Європи, які запропонували, обговорили, знайшли кошти та побудували такі об’єкти — які стали прикрасою міст, справжніми цікавими об’єктами для туристів та практично у всіх випадках стали новою транспортною артерією міст.

Запропонована ідея полягає в можливості будівництва канатної дороги, яка з’єднає туристичне серце Полтави — «Білу альтанку» або Соборний майдан міста з парком культури та відпочинку «Перемога» — перлиною паркового мистецтва, понад з столітньою історією.

Олег Белоножко впевнений, збудувавши такий об’єкт, Полтава значно більше зацікавить туристів, буде приваблювати та передавати нестерпне бажання відвідати наше місто знову, а також розширяти транспортну інфраструктуру міста.

За рішенням депутатської комісії, було доручено КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради вивчити питання можливості будівництва такого об’єкту. Міста Європи запропонували і вже виконали проект. Міста України такі як Харків, Вінниця, Львів, Дніпро, Київ, Маріуполь розробили проєкти та збираються будувати такі об’єкти. Практично у всіх випадках як і в Українській так і Європейській практиці міста виконували проєкти канатних доріг — багатофункціонального, інклюзивного значення. Це оглядова для туристів, це нова транспортна артерія міста. Ще один аспект в цій справі — це всебічне обговорення ідеї з громадськістю, бізнесом міст. Опитування, воркшопи, проведення відкритих конкурсів ідей а також інвестиційних конкурсів.

Олег Белоножко переконаний в ефективності та доцільності ідеї, але без вивчення і обговорення, без участі громади ніяк не обійтись. Пропонується обговорити дане питання з містянами, почути їх думку про необхідність, значимість канатної дороги. Обговорити ідеї маршрутної карти дороги.

В світі міста користуються канатними дорогами як транспортним засобом який без перешкод може доставити мешканця з тачки А в точку Б.

Хіба не є проблема із Подолу Полтави дістатися майдану Соборності, а чому б і ні 1,5 хвилинки і ти пішов по рівному до свого робочого місця. Тисячі студентів з Першотравневого проспекту, за 1,5 хвилинки на Соборному майдані. Прогулюючись відремонтованою вулицею Соборності, полтавська сім’я, або туристична група за 1,5 хвилин опиняється в прекрасному реконструйованому парку «Перемога». А ще забуті Кобищани за 3 хвилини на Соборному майдані хіба не диво. Зрозуміло критика «- є важливіше», «- дорого коштує», а хіба значимість фонтану кошторисна вартість якого (29 млн грн) і канатної дороги від Соборного майдану до парку Перемога (проект кошторису 33 млн грн).

  • Зрівненність — НІ
  • Видовищність — НІ
  • Транспортна справа — НІ

Працюючи над розробленням проекту канатної дороги, Спеціалісти КО «ІРМ» ПМР, звернулися до Харківського інституту ПКП «СПМ» розробити техніко-комерційну пропозицію. За даними розробників об’єкт коштуватиме орієнтовно 33 млн грн без урахування будівництва споруд, станцій прийому пасажирів.

Якщо для порівняння, за такі кошти можливо купити 4 тролейбуси, або 5 автобусів, то кошторисна вартість канатної дороги, яка вчасно довезе і дуже цікаве покаже мабуть стає більш привабливим товаром. Побудувати канатку від місця де знаходиться колесо огляду, яке має всі ознаки старості. Утилізований метал з нього принесе більше користі, та надасть більшої фінансової спроможності реалізації проектів.

Що до фінансової складової.

З практики такі об’єкти завжди цікавлять інвесторів. Ніхто не збирається возити пасажирів, туристів безкоштовно. Таким чином все можемо зробити без фінансування з бюджету міста. Але якщо і місто прийме участь як учасник приватно-державного проекту, або буде профінансовано з Європейських фінансових структур під мінімальні відсотки та на довгий термін.

Враховуючи вищевикладений матеріал, є пропозиція щоб дану тему обговорити широким загалом всієї Полтавської громади.

Є пропозиція в першу чергу канатної дороги побудувати від Соборного майдану до храму Віри, Надії, Любові. На думку депутата Олега Белоножка такий маршрут буде справжнім привабливим об’єктом для туристів, а також відіграє роль транспортного сполучення.

Пропонується 2 варіанти початку транспортної магістралі. З одним варіантом кінцевої зупинки, це територія храму Віри, Надії та Любові.

  • І варіант — початок руху від оглядового майданчика, поблизу садиби І.П. Котляревського.
  • ІІ варіант — початок руху від вільної території в районі металевих сходів до вул. Небесної Сотні.

Просимо прийняти участь у голосуванні, та відповісти на запитання:

Який варіант канатної дороги кращий? Який варіант канатної дороги кращий?

Шановні Полтавці, приховати, замовчати те, що відбувається в містах України не можливо. Справді міста розвиваються, з’являються парки і сквери, організовуються громадські простори де колись було зовсім інше… Зовсім інше і ми інші… І Полтава з Полтавцями інша… Приєднуйтесь до небайдужих, пропонуйте і разом ми змінимо не чисте, на прозоре, ефективне і потрібне.

Андрій ПЕТРОВ