Канада допоможе Полтаві розробити стратегію розвитку та профінансувати відповідні проекти

Міський голова Олександр Мамай та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук Міський голова Олександр Мамай та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук

Сьогодні Полтавський міський голова Олександр Мамай зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком та керівництвом інших міст-партнерів проекту ПРОМІС (партнерство для розвитку міст), щоб обговорити подальшу співпрацю.

З чотирьох міст Полтавської області — партнерів проекту ПРОМІС (Полтава, Миргород, Кременчук, Горішні Плавні) — Роман Ващук відвідав перші два. Зазначає, що мета співпраці — допомогти містам розробити стратегію розвитку:

— Наголошую, що ми не впливаємо, а допомагаємо. Вибір і вплив залишається на розсуд громадськості. Для двох міст, наприклад, уже розроблені проекти, які допоможуть просувати своє виробництво у світі. Канада має бажання й продавати, й купувати від вашої сторони. Ми вбачаємо потенціал високотехнологічної та аграрної промисловості.

Під час зустрічі говорили і про пріоритетні напрямки проектів, які визначили для себе міста-партнери. Здебільшого, це підтримка малого та середнього бізнесу, розвиток громадського сектору, прозорість місцевого самоврядування, підвищення туристичної привабливості міст. На реалізацію проектів Канада готова виділити близько 100 тисяч доларів.

Очільник Полтави Олександр Мамай, гості із закордону та керівники міст-партнерів Проекту ПРОМІС Очільник Полтави Олександр Мамай, гості із закордону та керівники міст-партнерів Проекту ПРОМІС

На зустрічі з Послом На зустрічі з Послом

Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком

Олександр Мамай згоден, що перспективним джерелом фінансування для розвитку міста можуть бути іноземні інвестиції:

— Це активізує інвестиційний процес в нашому місті, сприяє впровадженню нових технологій, використанню досвіду інших країн. Два роки тому Полтавська міськрада та Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» підписали Меморандум про співпрацю. І вже сьогодні робимо впевнені кроки у співпраці. Маю надію, на такі ж оптимістичні результати — реалізовані проекти.

Зазначимо, що вчора закінчився термін подачі ідей з розробки стратегії економічного розвитку Полтави. Загалом, від полтавців надійшло більше 30 пропозицій.

— Всі ідеї різні й стосуються багатьох напрямків життєдіяльності, — зазначає секретар Полтавської міськради Оксана Деркач. — Втім, кожна ідея несе в собі економічний розвиток. Незабаром відберемо проекти для реалізації.

Зліва направо: секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, міський голова Кременчука Віталій Малецький, головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС Кейді Ворд, Полтавський міський голова Олександр Мамай, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук Зліва направо: секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, міський голова Кременчука Віталій Малецький, головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС Кейді Ворд, Полтавський міський голова Олександр Мамай, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук

По закінченні офіційної зустрічі сторони обговорили умови, порядок розробки та впровадження проектів. Також підняли етапи підготовки, подання та ухвалення заявок, пріоритети гендерної рівності та екологічної збалансованості під час реалізації. Представники міст-партнерів ПРОМІС висловили думки щодо впровадження проектів з демократичного врядування й розвитку.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради