Камера зафіксувала ніж в руках розшукуваного Євгенія Усенка під час сутичок біля арки

Один з нападників на протестувальників біля арки «Газетного ряду», якого підозрюють у нанесенні поранень, мав у руці ніж

«Полтавщина» відшукала докази того, що той, кого підозрюють у нападі на АТОвця Олександра Кобу, мав ніж. Одному з присутніх під час сутички вдалося зафіксувати зброю у руці чоловіка, схожого на розшукуваного Євгенія Усенка.

Нагадаємо, внаслідок сутички біля арки «Газетного ряду» 5 квітня до лікарні із ножовими пораненнями потрапило мінімум двоє зі сторони активістів. Ще двоє — із колото-різаними ранами — зі сторони охоронців. Найбільше постраждав майданівець та АТОвець Олександр Коба. Він отримав не менше п’яти поранень, пережив дві операції і потрапив у реанімацію.

Пізніше, розбираючи відзняті в той вечір відеозаписи, ми відшукали моменти нападу на Олександра Кобу, з’ясували, що нападників було двоє і віднайшли їхні обличчя.

Столкновение возле арки, ранение Кобы (0,5х)

Відео нападу на Олександра Кобу (телеканал «Місто», 2017.04.05)

05.04.2017 Полтава,напад служби охорони "Скорпіон 2016" ,на Полтавских Атошників.Відео з нападом на Олександра Кобу

Питання про те, чому в учасників сутичок був ніж ми ставили керівнику охоронної фірми «Скорпіон-2016» Сергію Горбатюку. Саме його підлеглі та друзі брали участь в охороні забудови арки «Газетного ряду». У відповідь він питав наших журналістів: «А ви бачили на відео ніж?». Проблема відсутності зафіксованої холодної зброї обговорювалося і з поліцією. Речник поліції області Юрій Сулаєв розводив руками і підтверджував, що правоохоронці не змогли відшукати на оброблених ними відеозаписах ножа.

Сьогодні «Полтавщині» вдалося відшукати такий момент. На одному з відео, оприлюднених активістом Ігорем Кіянчуком, у руці Євгенія Усенка блиснуло лезо ножа.

Євгеній Усенко з ножем під час бійки біля «газетного ряду» (2017.04.11)Фрагмент відео з ножем

Сергій Усенко 3 квітня, 5 квітня та з карточки розшку МВС

Зазначимо, що на питання, хто такий Євгеній Усенко, Сергій Горбатюк пояснив, що перед відповіддю йому треба порадитися із адвокатом. При цьому, інформацію щодо іншого підозрюваного Анатолія Прядка він надав без попередньої згоди захисника.

Євгеній Усенко у спортзалі клубу «Скорпіон-2016» (2016.12.15, 2017.01.22)Євгеній Усенко у спортзалі клубу «Скорпіон-2016»

Також відзначимо, що відео із тренуванням Євгенія Усенка, датоване груднем 2016 року, опубліковано у групі «Охорона Скорпіон» у Facebook. За кадром чоловік каже, що це Євгеній Володимирович, який у 43 роки робить те, що не кожний може у свої 20. Усенка дійсно звуть Євгеній Володимирович і в час публікації тренування йому було 43 роки, а 5 квітня виповнилося 44.

Дарина СИНИЦЬКА, Едуард ТКАЧЕНКО, «Полтавщина»